Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Medialne spekulacje na temat fuzji Orlenu z Lotosem

e-petrol.pl
2020-07-10 / 09:36
Medialne spekulacje na temat fuzji Orlenu z Lotosem

Jak napisała ’’Gazeta Wyborcza’’ Komisja Europejska ma niedługo ogłosić, na jakich warunkach zezwoli Orlenowi na odkupienie od państwa kontrolnego pakietu akcji Lotosu, dziennik powołując się na nieoficjalne informacje podał, że Orlen ma być zobowiązany do sprzedaży stacji benzynowych Lotosu oraz kilku spółek zależnych.

„Gazeta Wyborcza” napisała w tekście pt. „Orlen przejmie Lotos i go ogołoci”, że Orlen ma być zobowiązany do sprzedaży 376 stacji benzynowych Lotosu oraz 14 umów na budowę stacji benzynowych w miejscach obsługi podróżnych. Gazeta poinformowała w piątek, powołując się na nieoficjalne informacje, że sprzedane mają zostać także spółki Lotos Paliwa, Lotos Biopaliwa, Orlen Koltrans, Lotos Terminale i Lotos Infrastruktura. Orlen ma też zobowiązać się, aby dostarczać nowemu właścicielowi stacji benzynowych Lotosu nawet przez osiem lat prawie 1 mln ton oleju napędowego i benzyny rocznie. Więcej szczegółów na temat możlwiych warunków transakcji można znaleźć w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

PKN Orlen w oświadczeniu wydanym w reakcji na tę publikację zaznaczył, że jest w trakcie rozmów z Komisją Europejską i nie komentuje spekulacji, jakie pojawiają się w sprawie fuzji w przestrzeni publicznej. Spółka zaznaczyła, że proces fuzji musi być opłacalny finansowo dla wszystkich stron transakcji i uwzględniać bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.