Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Prezes PGNiG oczekuje dobrych wyników za II kw. 2020 r.

e-petrol.pl
2020-07-10 / 09:33
Prezes PGNiG oczekuje dobrych wyników za II kw. 2020 r.

Choć drugi kwartał 2020 był dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) najtrudniejszym okresem w tym roku, to wbrew pierwotnym przewidywaniom – wyniki finansowe mogą okazać się całkiem niezłe.

W trakcie konferencji prasowej Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG powiedział, że przewidywano, iż II kwartał będzie dla spółki bardzo trudny, ale będzie całkiem niezły na tle tego, co się dzieje w gospodarce. Prezes dodał, że kolejne kwartały powinny być już bardzo pozytywne. Jak podała PAP, szef PGNiG podkreślił, że optymizmem napawa także zapotrzebowanie na gaz ziemny w kraju.

Prezes PGNiG nie wykluczył też kolejnego arbitrażu z Gazpromem. Przypomniał, że od listopada 2017 r. trwa spór, po tym jak obie spółki, w przewidzianym kontraktem jamalskim "okienku", złożyły wnioski o korektę cen - Gazprom do góry a PGNiG w dół.
Słowa kluczowe: PGNiG, wyniki finansowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.