Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Przejęcie Lotosu przez Orlen wchodzi w decydującą fazę

e-petrol.pl
2020-04-09 / 09:14
Przejęcie Lotosu przez Orlen wchodzi w decydującą fazę

PKN ORLEN otrzymał od Komisji Europejskiej możliwość zapoznania się z wynikami jej analiz przeprowadzonych w II fazie postępowania, związanego z przejęciem kapitałowym Grupy Lotos. Zgodnie z praktyką dla tej fazy postępowania, zastosowana została procedura ‘’Statement of Objections’’.

Pisemne zgłoszenie przez Komisję Europejską uwag ułatwi Orlenowi dostosowanie propozycji środków zaradczych do wytycznych Komisji i ich formalne złożenie w najbliższym czasie. 

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, także w środę potwierdził, że spółka jest zdeterminowana, żeby przeprowadzić transakcję przejęcia Grupy Lotos. Jego zdaniem obecna sytuacja na rynku paliwowo-energetycznym najlepiej pokazuje, że firmy muszą dywersyfikować działalność, ponieważ zwiększa to ich odporność na wahania makroekonomiczne i sytuację geopolityczną.  

Wyrażenie zgody na koncentrację, poprzedzone wystosowaniem przez Komisję Europejską „Statement of Objections”, to standardowa praktyka. Komisja przedstawiła swoje uwagi dotyczące koncentracji pierwszy raz w tak pełnej formie na piśmie. Orlen teraz ma czas na ich analizę i odniesienie się do nich, składając jednocześnie formalną propozycję środków zaradczych.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.