Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Unijne zastrzeżenia w sprawie połączenia Orlenu i Lotosu

e-petrol.pl
2020-04-07 / 09:34
Unijne zastrzeżenia w sprawie połączenia Orlenu i Lotosu

Orlen ubiega się o przejęcie Grupy Lotos od 2018 roku. Komisja Europejska (KE) po przeanalizowaniu złożonego wniosku ma jednak obawy, co do połączenia Grupy Lotos z Orlenem. Głównie chodzi o ryzyko negatywnego wpływu tej transakcji na konkurencyjność na hurtowy i detaliczny rynku paliw.

KE poinformowała niedawno, że decyzja zostanie wydana do 30 czerwca 2020 roku, ale teraz okazuje się, że KE chce zgłosić formalne zastrzeżenia w sprawie przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen. 

Komisja ma obawy, że połączenie dwóch głównych spółek na polskim rynku, które jako jedyne zajmują się w Polsce rafinacją ropy naftowej, może zaszkodzić konkurencji na rynkach hurtowej i detalicznej sprzedaży paliwa. 

Komisja ma również obawy odnośnie wpływu takiej transakcji na rynek dostaw paliw lotniczych, jak też produktów ubocznych procesu rafinerii.  


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.