Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Nowe rozporządzenie ws. wyrobów podlegających pod zapasy obowiązkowe i opłatę zapasową

e-petrol.pl
2020-03-30 / 09:45
Nowe rozporządzenie ws. wyrobów podlegających pod zapasy obowiązkowe i opłatę zapasową

Na stronach RCL pojawił się projekt nowego rozporządzenia ws. wykazu paliw podlegających pod obowiązek zapasów obowiązkowych i opłaty zapasowej – informuje zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe.

Główną zmianą przewidzianą w tym projekcie jest aktualizacja kodów CN wyrobów z grupy „ciężkie oleje opałowe” do obecnego brzmienia Nomenklatury Scalonej, które weszło w życie 1 stycznia 2020 r. Tym niemniej, proponowane przepisy zakładają również rozszerzenie obowiązku tworzenia i utrzymywania zapasów obowiązkowych oraz uiszczania opłaty zapasowej na zupełnie nowe rodzaje wyrobów: gaz płynny (LPG) o kodzie CN 2901 10 00 oraz ciężkie oleje opałowe (oleje popirolityczne) o kodzie CN 2707 99 99.

Jak zaznaczyli doradcy, wejście w życie tych zmian będzie więc oznaczało, że producenci i importerzy ww. wyrobów zostaną objęci wymogami wynikającymi z ustawy o zapasach w pełnym zakresie. 

Z treścią dokumentu można zapoznać się pod adresem: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12331600.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.