Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software

Spadek cen ropy nie uderzy w Unimot

e-petrol.pl
2020-03-10 / 09:39
Spadek cen ropy nie uderzy w Unimot

Prezes Unimotu - Adam Sikorski, w komentarzu do bieżącej sytuacji na rynku napisał, że z uwagi na fakt, że grupa nie ma własnych złóż ropy naftowej, to spadki cen na rynkach światowych w żaden sposób nie wpływają na bilans ani na bieżącą rentowność biznesu.

W komentarzu czytamy, że Grupa Unimot jest od dawna w pełni zabezpieczona przed zmianami cen oleju napędowego (który podąża za ropą naftową), w związku z czym drastyczna przecena ropy, która obecnie ma miejsce – pozostanie bez bezpośredniego wpływu na spółkę. Pośrednio, spadek cen ropy, jak zawsze – jest dla firmy w krótkim i średnim terminie korzystny (ze względu na sposób wyznaczania cen i czas reakcji).

Sikorski dodał, że w spółka obserwuje wzrost zarówno marż hurtowych, jak i detalicznych, a dodatkowo niższa cena ropy to niższe koszty finansowania handlu oraz utrzymywania zapasu obowiązkowego.
 
Słowa kluczowe: Adam Sikorski, UNIMOT S.A.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.