Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Mieszkańcy Koszalina nie chcą stacji LCNG

e-petrol.pl
2020-01-24 / 09:35
Mieszkańcy Koszalina nie chcą stacji LCNG

Władze Koszalina będą musiały odpowiedzieć mieszkańcom, którzy złożyli petycję ws. budowy stacji LCNG przy ulicy Krańcowej. Dokument to wyraz sprzeciwu wobec planowanej inwestycji.

Obecnie trwa postępowanie na zaprojektowanie i budowę stacji tankowania sprężonym gazem ziemnym LCNG o wydajności minimalnej 300 Nm3/h. Umożliwi ona wytwarzanie sprężonego gazu ziemnego z regazyfikacji gazu skroplonego. Zamawiającym jest Polska Spółka Gazownictwa Oddział Gazowniczy w Koszalinie, która przygotowała dokładną lokalizację powstania stacji LCNG.

Mieszkańcy osiedla uważają, że planowane przedsięwzięcie znacząco wpłynie na środowisko, jest uciążliwe i w sposób szczególny zagraża ich życiu i bezpieczeństwu. W piśmie napisano, że inwestycja ta jest sprzeczna z cechami zagospodarowania terenu sąsiedniego objętego zabudową jednorodzinną, narusza ład przestrzenny, stosunki miejscowe oraz wszelkie zasady dobrego sąsiedztwa.
Powiązane publikacje:

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu