Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Wnioski o zmianę koncesji do końca stycznia?

e-petrol.pl
2020-01-20 / 13:57
Wnioski o zmianę koncesji do końca stycznia?

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie ws. wykazu paliw ciekłych podlegających pod koncesjonowanie i wpis do rejestru podmiotów przywożących.

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe w alercie zwraca uwagę na bardzo istotne zmiany dla podmiotów działających w branży gazu płynnego (LPG) oraz dla podmiotów sprowadzających do Polski oleje smarowe i preparaty smarowe.

Kancelaria przypomniała, że rozporządzenie wprowadza obowiązek uzyskania koncesji w przypadku prowadzenia działalności dotyczącej gazu płynnego (LPG) o kodzie CN 2901 10 00; uzyskania wpisu do rejestru podmiotów przywożących na przywozy dodatkowych kategorii wyrobów, tj.: olejów smarowych o kodzie CN 2710 20 90 i preparatów smarowych o kodach CN 3403 19 10, CN 3403 19 20 i CN 3403 19 80.

Jeśli zmiany dotyczą działalności przedsiębiorców, to konieczne jest obowiązkowe złożenie odpowiedniego wniosku do URE. Kancelaria zwraca uwagę, że są pewne wątpliwości, co do terminu, w którym trzeba złożyć ww. wnioski, dlatego, aby uniknąć kłopotów, zaleca dokonanie zmian, czyli złożenia wniosków do URE do 31 stycznia 2020 r. Takie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze, bo we wszystkich możliwych scenariuszach gwarantuje zachowanie terminu ustawowego i tym samym eliminuje ryzyko prowadzenia działalności bez wymaganej koncesji lub wpisu do rejestru podmiotów przywożących, niezależnie od przyjętego sposobu dokonywania wykładni przepisów.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu