Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Krakowskie MPK kupuje 50 elektrycznych autobusów

e-petrol.pl
2019-11-25 / 09:47
Krakowskie MPK kupuje 50 elektrycznych autobusów

Krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) otrzyma unijne dofinansowanie na zakup 50 nowych przegubowych autobusów elektrycznych.

Jak poinformowało w piątek MPK, złożony przez firmę wniosek na dofinansowanie zakupu 50 przegubowych autobusów elektrycznych do Krakowa spełnił wymagane przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych kryteria oceny i uzyskał wymaganą liczbę punktów, dzięki czemu znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania ze środków unijnych. Otrzymanie unijnego dofinansowania było warunkiem realizacji przetargu na dostawę 50 nowych przegubowych autobusów elektrycznych o długości 18 m. Według planów wszystkie pojazdy zostaną dostarczone do Krakowa do końca 2020 roku.

Zrealizowanie zakupu 50 bezemisyjnych autobusów sprawi, że po krakowskich ulicach będzie kursować w sumie 76 tego typu pojazdów. 
Słowa kluczowe: autobusy elektryczne, kraków

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu