Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Unimot zadowolony z wyniku finansowego

e-petrol.pl
2019-11-14 / 09:47
Unimot zadowolony z wyniku finansowego

Grupa Unimot podała dane za III kwartał i poinformowała jednocześnie, że podwyższyła prognozę finansową na rok 2019.

Unimot - niezależny importer paliw ciekłych i gazowych, opublikował raport za III kwartał 2019 r. Grupa wypracowała najwyższe historycznie kwartalne przychody w wysokości 1,3 mld zł i najwyższą w tym roku skonsolidowaną EBITDA skorygowaną: 18,3 mln zł.

- Cieszymy się z kolejnego niezwykle udanego kwartału. Wciąż sprzyjało nam otoczenie zewnętrzne, przede wszystkim w biznesie oleju napędowego. Dużym wparciem dla wyników w III kw. 2019 była także, wyższa od założeń budżetowych, sprzedaż biopaliw w efekcie wygranych wcześniej, dużych przetargów. Dodatkowo, wyniki Grupy wsparł biznes LPG, biznes energii elektrycznej, a także nowy segment, który obejmuje produkty asfaltowe oraz oleje – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A.

Spółka w komunikacie podała także, że III kwartał 2019 r. to dla Grupy także intensywny czas nowych inicjatyw, zmian i działań operacyjnych. Grupa intensywnie rozwijała nowe biznesy, w tym sprzedaż olejów w Chinach i rozwój sieci stacji AVIA na Ukrainie.

Marek Moroz, członek zarządu ds. finansowych Unimot S.A. poinformował, że spółka nie zwalnia tempa, ale zaznacza, że końcówka roku to najsłabszy sezonowo kwartał.  Unimot spodziewa się, że w IV kwartale wyniki będą porównywalne z tymi z początku roku.

Spółka poinformowała także, że podniosła prognozę finansową na rok 2019. Zaktualizowana prognoza zakłada osiągnięcie skonsolidowanej EBITDA skorygowanej na poziomie 57,6 mln zł. Unimot przypomniał w komunikacie, że prognoza finansowa na 2019 rok, opublikowana w czerwcu zeszłego roku w ramach Strategii Grupy na lata 2018-2023, zakładała osiągnięcie skonsolidowanej EBITDA skorygowanej w wysokości 34 mln zł. W związku z wypracowaniem wyraźnie wyższych od zakładanych wyników za I półrocze 2019 r., w sierpniu br. Zarząd podniósł roczną prognozę do 46,2 mln zł.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu