Tankuj na stacjach z logo HUZARA

Nowe władze Polskiej Organizacji Gazu Płynnego

Prezydium Polskiej Organizacji Gazu Płynnego (POGP) 3 listopada 2022 r. powołało na funkcję przewodniczącej Ewę Gawryś-Osińską, prezes Gaspol SA. Dyrektorem Generalnym Organizacji został Bartosz Kwiatkowski.

Nowe władze Polskiej Organizacji Gazu Płynnego
Ewa Gawryś-Osińska od 1 czerwca zastąpiła Sylwestra Śmigla na stanowisku prezesa Gaspol SA. Wcześniej, od 2019 r., była prezesem spółki Primagas Scandinavia. Jak przypomniało POGP w komunikacie, Sylwester Śmigiel przez 22 lata zasiadał nieprzerwanie w składzie prezydium organizacji, a przez 3 kadencje sprawował funkcję Przewodniczącego Prezydium. Od 1 czerwca pełni funkcję prezesa spółki SHV Gas Supply & Risk Management z siedzibą w Paryżu.

W materiałach prasowych podano, że Ewa Gawryś-Osińska jest trzecią kobietą zasiadającą w Prezydium Organizacji - po Barbarze Wiążewskiej i Danucie Dobrzenieckiej - i pierwszą w historii POGP przewodniczącą.

Nastąpiła także zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego Organizacji. Andrzej Olechowski, pełniący tę funkcję w latach 2007-2022, podjął decyzję o przejściu na emeryturę z końcem października br. Od początku listopada Andrzeja Olechowskiego zastąpił Bartosz Kwiatkowski.

Polska Organizacja Gazu Płynnego jest organizacją zrzeszającą pracodawców zajmujących się zakupem, rozlewem, dystrybucją gazu płynnego oraz produkcją i obrotem urządzeniami służącymi do jego zastosowań, której podstawowym celem jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków oraz branży wobec organów władzy i administracji państwowej, organów samorządu terytorialnego, związków zawodowych pracowników oraz innych organizacji.
Słowa kluczowe:
MOYA więcej niż dobre paliwa

Pozostałe aktualności

Kto wyprodukuje napoje energetyczne dla Orlenu?
Kto wyprodukuje napoje energetyczne dla Orlenu?
PKN Orlen chce wybrać producenta napojów energetycznych sprzedawanych pod marką własną należącą do koncernu Orlen. Napoje weszłyby do oferty sprzedaży w jego punktach detalicznych.
W Elblągu powstanie stacja paliw z myjnią
W Elblągu powstanie stacja paliw z myjnią
Władze miasta wydały decyzję środowiskową w sprawie budowy stacji paliw z myjnią automatyczną przy ul. Mazurskiej. Inwestorem jest firma Cleaner.
Wnioski po spotkaniu ministrów energii Arabii Saudyjskiej i Iraku
Wnioski po spotkaniu ministrów energii Arabii Saudyjskiej i Iraku
Ministrowie energii Arabii Saudyjskiej i Iraku podkreślili znaczenie przestrzegania cięć wydobywczych OPEC+, które potrwają do końca 2023 r., podało saudyjskie ministerstwo energii w piątkowym oświadczeniu.
UE chce okresu przejściowego przed limitem cen ropy
UE chce okresu przejściowego przed limitem cen ropy
Unia Europejska proponuje uzgodnienie 45-dniowego okresu przejściowego przed przyjęciem limitu cen ropy z Federacji Rosyjskiej, a także złagodzenie wymagań dla transportu morskiego związanych z transportem tego surowca.
Chińskie CNOOC rozważa sprzedaż amerykańskich aktywów
Chińskie CNOOC rozważa sprzedaż amerykańskich aktywów
Chiński państwowy koncern naftowo-gazowy China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) konsultuje się z amerykańskim bankiem JPMorgan w sprawie sprzedaży swoich amerykańskich aktywów – poinformowała agencja Reutera, powołując się na źródła zaznajomione z sytuacją.
Irak zwiększył w październiku eksport ropy
Irak zwiększył w październiku eksport ropy
Eksport ropy z Iraku w październiku wyniósł 3,381 mln baryłek dziennie - to o 0,9 proc. więcej niż miesiąc wcześniej.