Shell Franczyza

Będą inwestycje w infrastrukturę do ładowania

O planach związanych z budową infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych informowały w ostatnich dniach m.in. Energa Obrót, Polenergia czy spółka Eleport, która będzie współpracować z siecią handlową Carrefour.

Energa Obrót z Grupy Orlen do końca dekady planuje rozbudować swoją sieć ładowarek i ma ona liczyć 1,8 tys. punktów ładowania. Projekt e-Tank, który jest jednym z kluczowych elementów programu transformacji energetycznej spółki, zakłada rozwój szybkiej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w ramach sieci Orlen Charge. Aktualnie Energa Obrót zarządza 353 ogólnodostępnymi ładowarkami, które oferują dostęp do ponad 700 punktów ładowania. W celu osiągnięcia założonych celów w zakresie infrastruktury do ładowania spółka poszukuje partnerów – nawiązała już współpracę m.in. z siecią Hoteli Gołębiewski.

Liczbę punktów ładowania zwiększa grupa energetyczna Polenergia, która buduje 39 nowych ładowarek dla pojazdów elektrycznych w całej Polsce, o łącznej mocy 7 MW. Ta inwestycja poprawi dostępność infrastruktury do ładowania przy autostradzie A2, bo 28 punktów powstaje na MOP-ach po obu stronach tej drogi. Po zakończeniu inwestycji sieć Polenergia zwiększy się do ponad siedemdziesięciu punktów, a planowanych jest kilkadziesiąt kolejnych lokalizacji.

Pochodząca z Estonii sieć Eleport nawiązała współpracę z Carrefour Polska. Przy sklepach sieci Carrefour w 65 miastach ma zostać uruchomionych 170 punktów ładowania. Pierwsze ładowarki mają zostać uruchomione jeszcze w tym roku. Dzięki tej współpracy klienci sieci Carrefour będą mieć dostęp do infrastruktury ładowania oferującej energię pochodzącą w 100 proc. ze źródeł odnawialnych.

Więcej w kategorii

Hamulce polskiej elektromobilności

Hamulce polskiej elektromobilności

Zgodnie z planami za sześć lat po polskich drogach ma poruszać się 1,5 mln aut na prąd, ale ich realizacja wcale nie jest taka pewna. Największą przeszkodą w drodze do popularyzacji aut elektrycznych jest wolne tempo rozwoju polskiej infrastruktury ładowania aut elektrycznych.

Rośnie sprzedaż chińskich pojazdów elektrycznych

Rośnie sprzedaż chińskich pojazdów elektrycznych

Sprzedaż chińskich samochodów elektrycznych w Europie wzrosła o 23 proc. w ciągu pierwszych czterech miesięcy roku pomimo kroków podejmowanych przez Unię Europejską, mających na celu ochronę lokalnych producentów.

Nowe transze finansowania dla OZE i stacji ładowania

Nowe transze finansowania dla OZE i stacji ładowania

Komitet Inwestycyjny Funduszu Modernizacyjnego (FM) zaakceptował kolejną, siódmą transzę finansowania programów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.