MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Z dofinansowaniem kupiono 6 tys. aut na prąd

W programie “Mój elektryk” pula dofinansowania wynosi 700 mln zł. Do tej pory suma wpłaconych środków to 177,8 mln zł - informuje portal elektromobilni.pl. Oznacza to, że ponad jedna czwarta budżetu została już wyczerpana, a najczęściej wypłaty były przeznaczone na zakup aut osobowych.

Z dofinansowaniem kupiono 6 tys. aut na prąd
W ramach naboru dla osób fizycznych wnioski o dofinansowanie złożyło 1859 osób (zawarto 1,3 tys. umów). Z przeznaczonych na ten cel 100 mln zł wydano do tej pory 28 mln zł. Od przedsiębiorców i podmiotów innych niż osoby fizyczne wypłynęło 1221 wniosków.

W naborze przeznaczonym dla osób fizycznych można ubiegać się o dofinansowanie zakupu samochodu zeroemisyjnego kategorii M1 (osobowy) w kwocie 18 750 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny, mogą liczyć na 27 tys. zł. Wśród wniosków złożonych do tej pory 35 proc. to te dotyczące tej wyższej stawki. Jeśli chodzi o nabór wniosków od przedsiębiorców i podmiotów innych, niż osoby fizyczne, wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w kwocie 18 750 zł lub 27 tys. zł po zadeklarowaniu rocznego przebiegu nie mniej niż 15 tys. km. W tym naborze wnioski o dofinansowanie w kwocie 27 tys. zł stanowią 65 proc. wszystkich złożonych wniosków.

Mniejszym zainteresowaniem cieszy się dofinansowanie aut dostawczych. O takie wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy. Do tej pory złożyli 207 wniosków na łączną kwotę 700 tys. zł. W ścieżce leasingowej wnioskodawcy wystąpili z wnioskami o dofinansowanie 85 aut dostawczych na kwotę 338 tys. zł.
Słowa kluczowe:
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!
Pozostałe aktualności
TotalEnergies ma za sobą najlepszy rok

TotalEnergies ma za sobą najlepszy rok

Francuski koncern naftowy podwoił swój zysk netto w 2022 r. do rekordowego poziomu 36,2 mld USD i ogłosił wzrost dywidend i wykupu akcji po najlepszych rocznych wynikach firmy w historii. Spółka ma także gotowość do obniżenia cen paliw na francuskich stacjach.

Orlen Południe zainwestuje w instalację odsiarczania biogazu

Orlen Południe zainwestuje w instalację odsiarczania biogazu

Nowa instalacja ma pozwolić na oczyszczanie biogazu ze ścieków przemysłowych, pochodzących z procesów produkcji biodiesla i oczyszczania gliceryny.

Możliwe odbicie ropy do 100 USD za baryłkę w drugim półroczu

Możliwe odbicie ropy do 100 USD za baryłkę w drugim półroczu

Światowe ceny ropy mogą wzrosnąć do około 100 USD za baryłkę w drugiej połowie tego roku, ponieważ popyt w Chinach ożywia się, a podaż pozostaje ograniczona - powiedział w środę irański przedstawiciel OPEC, Afshin Javan.

Rosja rozważa jednorazowy podatek od dużych firm

Rosja rozważa jednorazowy podatek od dużych firm

Rosja zastanawia się nad wprowadzeniem jednorazowego, dobrowolnego podatku od nieoczekiwanych dochodów dużych przedsiębiorstw - poinformował w środę jeden z urzędników. U podłoża takich rozważań leży fakt, że miesięczne dochody kraju z ropy i gazu spadły do najniższego poziomu od 2020 roku.

Equinor podniesie dywidendę przy rosnącym dochodzie netto

Equinor podniesie dywidendę przy rosnącym dochodzie netto

Norweski koncern naftowo-gazowy Equinor ASA osiągnął w IV kwartale 2022 roku zysk netto w wysokości 7,9 mld dolarów wobec 3,37 mld USD w tym samym okresie 2021 roku. Spółka zdecydowała o zwiększeniu dywidendy i programu skupu akcji własnych.

Wkrótce poznamy rosyjską odpowiedź na paliwowe sankcje

Wkrótce poznamy rosyjską odpowiedź na paliwowe sankcje

Rosja analizuje nowe decyzje UE i do marca 2023 roku podejmie decyzje w sprawie przeciwdziałania unijnemu embargo na dostawy rosyjskich produktów naftowych - poinformował wicepremier Rosji Aleksander Nowak.