Live Chat Software
Lotos Paliwa

Przybyło aut na prąd, ale wciąż jest ich mało

e-petrol.pl
2021-11-22 / 09:36
Przybyło aut na prąd, ale wciąż jest ich mało

Niedobory półprzewodników nie wyhamowały dynamiki wzrostu popularności aut z napędem alternatywnym. Z ‘’licznika elektromobilności’’ przygotowywanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wynika, że po polskich drogach jeździ już nieco ponad 16 tys. czysto elektrycznych aut osobowych.

Na liczniku jest też 17,1 tys. hybryd typu plug-in (stan na koniec października 2021 r.) Łącznie to ponad 33,1 tys. samochodów z wtyczką, czyli o 105 proc. więcej niż rok wcześniej. Dziennik „Puls Biznesu” zauważa, że „do miliona aut na prąd brakuje... prawie miliona”.

Łączna liczba samochodów elektrycznych osobowych, hybryd plug-in i hybryd klasycznych to dziś niespełna 372 tys. Dziennik zauważa, że to wciąż niewielka część naszej floty. Po polskich drogach jeździ bowiem blisko 18 mln aut osobowych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.