MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!
Dołącz do sieci HUZAR i ciesz się korzystnymi warunkami działania

Przybyło rejestracji aut osobowych na prąd

Licznik elektromobilności udostępniony przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wskazał na koniec sierpnia, że liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych oraz hybryd typu plug-in w Polsce wzrosła o 130 proc. r/r.

Przybyło rejestracji aut osobowych na prąd
W komunikacie PSPA i PZPM podały, że pod koniec sierpnia 2021 r. po polskich drogach jeździło 29 820 elektrycznych samochodów osobowych. Pojazdy w pełni elektryczne (BEV, ang. battery electric vehicles) odpowiadały za 48 proc. (14 256 szt.) tej części parku pojazdów, a pozostałą część (52 proc.) stanowiły hybrydy typu plug-in (PHEV, ang. plug-in hybrid electric vehicles) – 15 564 szt.

Liczba elektrycznych samochodów dostawczych i ciężarowych wyniosła 1 125 szt., a flota elektrycznych motorowerów i motocykli na koniec sierpnia składała się z 11 425 szt.

Wzrosła także liczba osobowych i dostawczych aut hybrydowych, która powiększyła się do 283 863 szt.

Dynamicznie rośnie też liczba autobusów elektrycznych w Polsce, która wzrosła do 578 szt. Od stycznia do sierpnia 2021 r. flota elektrobusów powiększyła się o 146 zeroemisyjnych pojazdów, co oznacza wzrost o 28 proc. r/r.

Przybywa w Polsce także stacji ładowania. Pod koniec sierpnia w Polsce funkcjonowało 1 631 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych (3 178 punktów).
Słowa kluczowe:
Tankuj na stacjach z logo HUZARA
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Prezydent podpisał nowelę ustawy o bezpieczeństwie morskim

Prezydent podpisał nowelę ustawy o bezpieczeństwie morskim

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o bezpieczeństwie morskim oraz niektórych innych ustaw - poinformowało w czwartek biuro prasowe Kancelarii Prezydenta RP.

Katar chce przejąć irackie udziały TotalEnergies

Katar chce przejąć irackie udziały TotalEnergies

Katar prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia udziałów w irackich projektach energetycznych o wartości 27 miliardów USD od francuskiej firmy TotalEnergies, poinformowała agencja Reutera.

Chevron zwiększył dywidendę

Chevron zwiększył dywidendę

Rada dyrektorów Chevron Corp., jednej z największych amerykańskich firm naftowych, zatwierdziła też nowy program wykupu akcji o wartości do 75 miliardów USD, donosi Bloomberg.

Zakłócenia pracy francuskich rafinerii

Zakłócenia pracy francuskich rafinerii

Koncern TotalEnergies poinformował, że strajki przerwały dostawy w kilku zakładach produkcyjnych we Francji, ponieważ druga co do wielkości gospodarka strefy euro nadal boryka się z powszechnymi protestami przeciwko rządowym planom podwyższenia wieku emerytalnego.

Amerykański rząd zainwestuje w projekty związane z biopaliwami

Amerykański rząd zainwestuje w projekty związane z biopaliwami

W czwartek Departament Energii USA (DoE) ogłosił program dofinansowania rozwoju produkcji biopaliw w kraju o wartości ponad 100 milionów USD. Jest to element szerszych działań związanych z ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych pochodzących z transportu i osiągnięciem celów klimatycznych.

W Singapurze maleją zapasy oleju opałowego

W Singapurze maleją zapasy oleju opałowego

Z danych Enterprise Singapore wynika, że zapasy oleju opałowego w Singapurze zmalały trzeci tydzień z rzędu, co jest spowodowane gwałtownym spadkiem importu netto.