XXI Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek LPG

Niebawem powstaną pierwsze huby ładowania aut elektrycznych

Grupa Orlen zapowiada otwarcie pierwszych hubów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Jak poinformował portal rp.pl, pierwsze z trzynastu wielostanowiskowych punktów mają zostać uruchomione już pod koniec października 2025 r.

W rozmowie z portalem Krzysztof Kaczyński, dyrektor wykonawczy ds. elektromobilności w Grupie Orlen powiedział, że koncern odpowiada na lukę w rozwoju elektromobilności, jaką jest brak infrastruktury ładowania dla podróży między miastami. Huby będą miały te same udogodnienia co stacje paliw. Każdy z nich wyposażony będzie w osiem stanowisk o minimalnej mocy 200 kW, z możliwością elastycznego podziału mocy między pojazdy. Ładowanie do poziomu 80 proc. baterii ma zajmować około 20 minut, co pozwoli przejechać nawet ponad 300 kilometrów. Obiekty powstają przy autostradach i drogach ekspresowych, a projekt współfinansowany jest ze środków unijnych.

Nowa infrastruktura ma być zintegrowana z usługami dostępnymi na tradycyjnych stacjach koncernu. Kierowcy będą mogli skorzystać z oferty Stop Cafe, stref wypoczynku i usług typu convenience.

Do końca 2027 r. Orlen planuje uruchomienie kolejnych 40 hubów w podobnej formule. Rozbudowa infrastruktury wpisuje się w strategię „Energia jutra zaczyna się dziś”, obejmującą także inwestycje w OZE oraz magazyny energii.
Test Our Award-winning Monitors Free!
Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zapisz się
Zautomatyzuj obowiązki podatkowe
Pozostałe aktualności
BP inwestuje w projekt Tiber-Guadalupe w Zatoce Meksykańskiej

BP inwestuje w projekt Tiber-Guadalupe w Zatoce Meksykańskiej

Brytyjski koncern energetyczny BP ogłosił, że będzie kontynuować wart 5 mld USD projekt Tiber-Guadalupe w Zatoce Meksykańskiej – donosi agencja Reutera. Produkcja ma ruszyć w 2030 r. i osiągnąć poziom 80 tys. baryłek ropy dziennie dzięki nowej pływającej platformie wydobywczej.

Arabia Saudyjska planuje podwyżki listopadowych cen ropy dla Azji

Arabia Saudyjska planuje podwyżki listopadowych cen ropy dla Azji

Arabia Saudyjska, największy eksporter ropy na świecie, planuje podnieść w listopadzie oficjalne ceny sprzedaży (OSP) ropy dla odbiorców w Azji – podała agencja Reutera w poniedziałek.

Inwestycja w technologię syntetycznego paliwa lotniczego

Inwestycja w technologię syntetycznego paliwa lotniczego

Orlen VC zainwestował w brytyjski start-up OXCCU, który opracował technologię produkcji syntetycznego zrównoważonego paliwa lotniczego (e-SAF) z zielonego wodoru i wychwyconego dwutlenku węgla – podał Orlen w komunikacie prasowym.

Eni i pięć innych firm naftowych ukarane grzywną przez włoski organ antymonopolowy

Eni i pięć innych firm naftowych ukarane grzywną przez włoski organ antymonopolowy

Włoski organ antymonopolowy nałożył łączną karę ponad 936 mln euro na sześć firm energetycznych, w tym Eni, Esso, IP, Q8, Saras i Tamoil, za praktyki ograniczające konkurencję w sprzedaży paliw silnikowych – podała agencja Reutera. Najwyższą karę, 336 mln euro, otrzymała spółka Eni, a pozostałe grzywny wahały się od 44 do 173 mln euro.

Otwarto magazyn paliw w Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu

Otwarto magazyn paliw w Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu

W 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu uroczyście otwarto Duży Magazyn Paliw (Large Bulk Fuel Storage and Distribution Facility), jeden z kluczowych elementów infrastruktury realizowanej w ramach polsko-amerykańskiej umowy EDCA – poinformował w mediach społecznościowych Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.

Nowa stacja paliw planowana przy obwodnicy Gliwic

Nowa stacja paliw planowana przy obwodnicy Gliwic

Przy skrzyżowaniu ulic Kuleszy i Sowińskiego w Gliwicach może powstać nowa stacja paliw. Jak poinformował portal 24gliwice.pl, do Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę obiektu.