Magazyn Branżowych Inspiracji

W Gorzowie przybędzie stacji ładowania

Zgodnie z wymogami ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych w Gorzowie powstaje 17 stacji ładowania samochodów elektrycznych, których lokalizacje zostały wybrane po konsultacjach z mieszkańcami. Stacje będzie obsługiwała firma Enea, wiadomo też, że ładowanie samochodów będzie płatne, tylko jeszcze nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić.

W Gorzowie przybywa stacji samochodów elektrycznych, w wraz z ich rosnącą liczbą zwiększa się zapotrzebowanie na stacje ładowania. Nowe miejsca będą obiektami ogólnodostępnymi, a nie komercyjnymi - na przykład przy myjniach samochodowych albo na parkingach galerii handlowych. Jedna nowa, publiczna stacja już stoi przy szpitalu przy ul. Dekerta.

Nowe miejsca Enea Operator zbuduje między innymi przy Placu Jana Pawła II, ulicach: Dekerta, Żwirowej, Wróblewskiego, Sybiraków, Niemcewicza czy Armii Krajowej. W sumie 17 stacji, w każdej po 2 gniazda.

W zależności od pojemności auta czas ładowania może wynieść od jednej do nawet kilkunastu godzin.  

Więcej w kategorii

W USA ładowarek przybywa zbyt wolno

W USA ładowarek przybywa zbyt wolno

Podczas gdy liczba rejestracji pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 142 proc. od początku 2023 r., to tempo, w jakim rośnie sieć publicznych punktów ładowania, wyniosło zaledwie 22 proc. Taka dysproporcja grozi osłabieniem obecnej dynamiki sprzedaży pojazdów elektrycznych w USA.

Unia bliska wprowadzeniu ceł na chińskie samochody elektryczne

Unia bliska wprowadzeniu ceł na chińskie samochody elektryczne

W głosowaniu wśród krajów Unii Europejskiej 10 z nich poparło wprowadzenie ceł ochronnych wobec chińskich pojazdów elektrycznych, 5 krajów było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu.

Stacje ładowania elektryków co trzy kilometry

Stacje ładowania elektryków co trzy kilometry

Z analizy Powerdot Data Center wynika, że zaledwie 3,3 km dzieli średnio w Polsce sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych. Choć odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą.

Anwim przyspiesza w segmencie ładowarek

Anwim przyspiesza w segmencie ładowarek

Właściciel sieci Moya - firma Anwim S.A, podpisała strategiczną umowę z Makro Polska w zakresie rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach współpracy w 28 lokalizacjach należących do sieci hurtowni powstanie 150 punktów ładowania.