Live Chat Software
Lotos Paliwa

Kolejne miasta będą budować stacje ładowania

e-petrol.pl
2021-03-04 / 09:29
Kolejne miasta będą budować stacje ładowania

W Tarnowie do końca roku ma powstać 60 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Energa Operator we współpracy z samorządem Koszalina postawił już ponad 20 takich stacji, w różnych lokalizacjach, głównie przy parkingach. W Słubicach natomiast kierowcy samochodów z napędem elektrycznym od kwietnia br. za darmo naładują je na parkingu przed Urzędem Miejskim.

W Tarnowie nowe stacje będą budować Tauron i Grupa Azoty, które pokryją wszystkie koszty. Tauron wybuduje większość, bo 54 stacje. Resztę Grupa Azoty. Jak informuje wiceprezydent Tadeusz Kwiatkowski, stacje ograniczą jednak liczbę miejsc parkingowych w mieście o 60. Nie będą miały też większej mocy, jak chciało tego miasto, i ładowanie zajmie kilka godzin.

W Koszalinie powstały już stacje wyposażone w dwa punkty ładowania, ale nie działają, bowiem nie zostały odebrane przez Urząd Dozoru Technicznego i formalnie przekazane Operatorowi Ogólnodostępnych Stacji Ładowania.

Kierowcy samochodów z napędem elektrycznym od kwietnia br. za darmo naładują je na parkingu przed Urzędem Miejskim w Słubicach. Urząd miasta w Słubicach wyda na tę inwestycję 153 tys. zł. W tym mieście jednak punkt ładowania będzie się składał z dwóch wiat, na których zostanie zainstalowanych 45 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 14,80 KW. To pozwoli na zasilenie dwóch stanowisk z podwójnymi ładowarkami do pojazdów z napędem elektrycznym. Ponadto, część energii wytworzonej przez panele będzie przesyłana do budynku urzędu, co z kolei pozwoli obniżyć poziom opłat za energię elektryczną.  
Słowa kluczowe: sieć punktów ładowania
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.