Live Chat Software
Lotos Paliwa

Gwałtowny wzrost liczby pojazdów na prąd w Europie

e-petrol.pl
2021-02-16 / 09:32
Gwałtowny wzrost liczby pojazdów na prąd w Europie

Organizacja Transport & Environment (T&E) pokazała dane, z których wynika, że sprzedaż pojazdów elektrycznych w Europie w ubiegłym roku gwałtownie wzrosła. Można mówić o skoku zainteresowania – w 2020 roku samochody elektryczne stanowiły 10,5 proc. rynku nowych pojazdów, w porównaniu do zaledwie 3 proc. w 2019 roku.

W 2020 r. po raz pierwszy w historii Unia Europejska prześcignęła Chiny pod względem liczby sprzedanych samochodów elektrycznych - wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek.

W Unii Europejskiej (razem z Wielką Brytanią) zarejestrowano w ubiegłym roku ponad milion samochodów osobowych z wtyczką – 51,5 proc. stanowiły samochody bateryjne, a resztę samochody hybrydowe typu plug-in. Największymi rynkami dla elektryków były Niemcy (395 tys. samochodów), Francja (186 tys.) i Wielka Brytania (186 tys.). Polska była największym rynkiem dla samochodów elektrycznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Samochody elektryczne stanowiły nad Wisłą 1,9 proc. rynku, z 8 tys. sprzedanych egzemplarzy. Łączna sprzedaż pojazdów elektrycznych w Polsce wzrosła o 204 proc.

Zdaniem Luciena Mathieu, analityka ds. elektromobilności w T&E, tak duży wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych w całej UE pokazuje, że unijne cele w zakresie redukcji emisji CO2 przyniosły oczekiwany skutek.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.