Live Chat Software
Lotos Paliwa

Ile firmy zapłacą za elektromobilność?

e-petrol.pl
2020-11-24 / 09:50
Ile firmy zapłacą za elektromobilność?

Wejście w życie nowelizacji ustawy o elektromobilności będzie oznaczać dodatkowe wydatki dla przedsiębiorców. W ocenie skutków regulacji ocenia się, że w przypadku dużych firm - w okresie 10-letnim wydatki te mogą wynieść 4 mld 171 mln zł, a w przypadku sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw 8 mld 862 mln zł.

Projekt został skierowany do konsultacji i znajduje się na stronach Rządowego Centrum Legislacji (RCL). Doprecyzowuje m.in. zasady tworzenia stref czystego transportu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców oraz możliwość ich ustanawiania we wszystkich gminach, niezależnie od liczby mieszkańców. Zakłada też wprowadzenie uprzywilejowanych pasów ruchu dla autobusów i pojazdów elektrycznych na drogach szybkiego ruchu i utworzenie systemu ich wyznaczania.

Korzyści dla budżetu państwa wynikać mają z wyższych wpływów z podatku VAT związanych z zakupem pojazdów o napędach elektrycznych i gazowych, których cena przewyższa pojazdy z napędami konwencjonalnymi, ale ze względu na późniejsze niższe koszty eksploatacji pojazdów elektrycznych należy spodziewać się też oszczędności wydatków ich użytkowników przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływów do budżetu z tytułu podatku VAT.
Słowa kluczowe: nowelizacja ustawy
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.