Live Chat Software
Lotos Paliwa

Niemcy zainwestują miliardy euro w elektromobilność

e-petrol.pl
2020-11-19 / 09:49
Niemcy zainwestują miliardy euro w elektromobilność

Kanclerz Angela Merkel we wtorek zdecydowała o przyznaniu niemieckiej branży motoryzacyjnej wsparcia, przeznaczonego na przejście na napędy elektryczne.

Jak podał dziennik „Der Spiegel”, rząd Niemiec chce przyśpieszyć zmiany w branży motoryzacyjnej przeznaczając na ten cel trzy miliardy euro. 

Obecnie już, aby zwiększyć liczbę samochodów elektrycznych na drogach, istniejąca premia za zakup (premia środowiskowa) została już znacznie zwiększona poprzez "premię za innowacje" - od tego czasu liczba sprzedanych aut elektrycznych rośnie. Nabywcy samochodów elektrycznych mogą otrzymać dotację w wysokości do 9 000 euro.  

Dodatkowo nowa premia za złomowanie ciężarówek ma wyeliminować z dróg stare pojazdy użytkowe i pobudzić sprzedaż nowszych modeli. 

Rząd chce też zainwestować w ładowarki - do końca 2022 r. infrastruktura szybkiego ładowania ma być na jednej z czterech stacji, do końca 2024 r. na co drugiej, do końca 2026 r. na trzech z czterech stacji. Rząd trzyma się celu, jakim są 72 000 publicznych punktów ładowania; według stowarzyszenia energetycznego BDEW jest ich obecnie 33 000. 

W przypadku planów średnio- i długoterminowych ma powstać w przyszłości fundusz dla przemysłu motoryzacyjnego, na który rząd federalny planuje wpłacić miliard euro. Jego celem jest "strategiczna orientacja polityki strukturalnej” dla Niemiec, ale także strategie zmian, zwłaszcza w regionach o szczególnie dużej liczbie przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.