Live Chat Software
Lotos Paliwa

Elektromobilność potrzebuje ładowarek

e-petrol.pl
2020-10-29 / 09:41
Elektromobilność potrzebuje ładowarek

W Unii Europejskiej przybywa pojazdów elektrycznych, ale liczba ładowarek, umożliwiających swobodne korzystanie z samochodów, wciąż jest zbyt mała.

We wtorek Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) podało w raporcie, że pomimo silnego wzrostu, dostępna infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych w UE nadal jest niewystarczająca w stosunku do potrzeb. W raporcie wskazano też na duże dysproporcje w rozmieszczeniu ładowarek w poszczególnych państwach członkowskich UE. 

Wzrost rynku samochodów elektrycznych wyniósł 110 proc. w ciągu ostatnich trzech lat, a ilość punktów ładowania wzrosła tylko o 58 proc. do nieco poniżej 200 tys. Według autorów raportu świadczy to o tym, że inwestycje w infrastrukturę nie nadążają za zwiększoną sprzedażą pojazdów elektrycznych. Dodatkowo tylko 1 na 7 punktów ładowania w UE jest obecnie szybką ładowarką.

ACEA wezwała Komisję Europejską do przyspieszenia przeglądu dyrektywy UE w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych w ramach planu naprawy COVID, w tym jasnych i wiążących celów wdrożenia dla wszystkich państw członkowskich.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.