Live Chat Software
Lotos Paliwa

W przyszłym roku w Czechach Orlen odda do użytku stacje wodorowe

e-petrol.pl
2020-09-23 / 09:43
W przyszłym roku w Czechach Orlen odda do użytku stacje wodorowe

Grupa Orlen konsekwentnie rozwija przyjazną środowisku technologię wodorową. PKN podał w komunikacie, że jeszcze w tym roku na dwóch czeskich stacjach Benzina - w Pradze i Litvinowie rozpocznie się budowa punktów tankowania wodoru, z których kierowcy będą mogli skorzystać w przyszłym roku.

Spółka podała, że w planach jest także otwarcie kolejnych stacji wodorowych - w Brnie, Pilźnie i w Pradze, na autostradzie D10. Inwestycje te wpisują się w ogłoszone przez koncern osiągnięcie neutralności emisyjnej w 2050 roku.

- Pojazdy napędzane wodorem to przyszłość motoryzacji, między innymi ze względu na krótki czas tankowania czy nieskomplikowany technicznie sposób magazynowania i przewożenia wodoru. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z władzami Pragi, województwa środkowoczeskiego i usteckiego w sprawie jego wykorzystania w transporcie publicznym w Czechach. Jesteśmy też w stałym kontakcie z producentami samochodów napędzanych wodorem, co w przyszłości może zaowocować współpracą i ciekawymi projektami - mówi Tomasz Wiatrak, prezes zarządu Unipetrol, czeskiej spółki z Grupy Orlen.

Punkty tankowania wodoru na stacjach paliw Benzina-Grupa Orlen w Pradze i Litvínovie będą zaopatrywane w wodór wytwarzany podczas przerobu ropy naftowej w rafineriach Unipetrolu w Litvínovie i Kralupach nad Wełtawą. Budowę stacji tankowania, na zlecenie Unipetrolu, wykona Grupa Bonett - największy dostawca stacji paliw alternatywnych w Europie Środkowej i drugi co do wielkości sprzedawca CNG w Czechach.   
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.