XX Spotkanie Branży Paliwowej - Polski Rynek LPG

W Izraelu co drugie auto pojedzie na prąd

Jak czytamy na portalu Calcalist izraelskie Ministerstwo Energii wzywa władze lokalne do przygotowania się na masowy napływ samochodów elektrycznych.

W myśl komunikatu do samorządów w roku 2030 połowę wszystkich sprzedawanych aut stanowić mają "elektryki" i władze centralne sugerują weryfikację liczby stacji ładowania, aby przygotować się na strukturalną zmianę w motoryzacji.

Specjalny dokument opracowany przez Instytut Samuela Neamana oraz Administrację Paliw Alternatywnych w Kancelarii Premiera, został podpisany w zeszłym tygodniu i ma zostać udostępniony wszystkim gminom w tym tygodniu.

Według danych Ministerstwa Energii na trzy miliony prywatnych pojazdów poruszających się obecnie po drogach w Izraelu 1000 to pojazdy elektryczne, a 12 000 to hybrydy. Jak podaje Calcalist, w każdym dużym mieście jest tylko kilkadziesiąt publicznych stacji ładowania.
Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Niemiecka branża motoryzacyjna przeciwko cłom na chińskie elektryki

Niemiecka branża motoryzacyjna przeciwko cłom na chińskie elektryki

Niemiecka motoryzacja, reprezentowana przez takie firmy jak BMW i Volkswagen, wyraża zdecydowany sprzeciw wobec planów Komisji Europejskiej dotyczących podwyższania ceł na importowane z Chin samochody elektryczne.

Współpraca w dziedzinie ładowania pojazdów elektrycznych w Europie

Współpraca w dziedzinie ładowania pojazdów elektrycznych w Europie

TotalEnergies i SSE tworzą spółkę joint venture w celu rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Sieć ładowarek dla e-ciężarówek pokryje Europę

Sieć ładowarek dla e-ciężarówek pokryje Europę

W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku i coraz bardziej restrykcyjne normy emisji, MAN i E.ON podjęły wspólną inicjatywę budowy rozległej sieci ładowania dla elektrycznych ciężarówek – podał ‘’Puls Biznesu’’.

Dobry miesiąc dla rynku aut elektrycznych

Dobry miesiąc dla rynku aut elektrycznych

Czerwiec 2024 roku przyniósł rekordowy wynik rejestracji aut elektrycznych w Polsce – zarejestrowano aż 2280 sztuk, co oznacza wzrost o 59 proc. w porównaniu z majem. Jednak - jak czytamy w ‘’Pulsie Biznesu’’ ten imponujący wynik nie jest zasługą nagłego skoku popytu, a raczej kumulacją kilku czynników.