Live Chat Software
Lotos Paliwa

Europejska strategia dla wodoru w energetyce

e-petrol.pl
2020-07-09 / 09:40
Europejska strategia dla wodoru w energetyce

W środę Komisja Europejska przedstawiła strategię wykorzystania wodoru w energetyce, aby docelowo zmniejszać emisję gazów cieplarnianych. Działania te mają pomóc UE dojść do celu neutralności klimatycznej w 2050 r.

Obecnie system energetyczny odpowiada za 75 proc. emisji gazów cieplarnianych w UE i zdaniem wiceprzewodniczącego KE ds. Europejskiego Zielonego Ładu Fransa Timmermansa jeśli UE chce zostać pierwszym neutralnym klimatycznie regionem do 2050 r., to musi przełączyć swój system energetyczny z paliw kopalnianych na czystą energię. W związku z tym KE chce zwiększenia w tym systemie roli wodoru, który jako paliwo nie emituje CO2. W Unii priorytetem ma stać się wytwarzanie wodoru z wykorzystaniem energetyki odnawialnej, bo wówczas nie będzie on miał śladu węglowego.

KE chciałaby, aby w okresie przejściowym produkcji wodoru z tradycyjnych źródeł, takich jak - na przykład - metan, towarzyszyła technologia wyłapywania i składowania CO2.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.