Live Chat Software

EDF mocniej angażuje się w elektromobilność

e-petrol.pl
2020-02-14 / 09:45
EDF mocniej angażuje się w elektromobilność

W czwartek francuska Grupa energetyczna EDF ogłosiła, że przejmuje firmę Pod Point, jednego z wiodących brytyjskich dostawców usług i infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.

EDF kupił większościowy pakiet udziałów w Pod Point w ramach nowo utworzonego wspólnego przedsięwzięcia z firmą inwestycyjną Legal & General Capital. Legal & General obejmie ok. 23 proc. udziałów w nowo utworzonej z EDF spółce.

W ubiegłym roku Grupa EDF przejęła spółkę Pivot Power, która specjalizuje się w wielkoskalowych systemach magazynowania energii i zapewnia infrastrukturę elektroenergetyczną niezbędną dla punktów szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych.

Przejmowana teraz firma Pod Point jest wiodącym dostawcą infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii i obsługuje 62 tys. punktów ładowania w tym kraju oraz ok. 6,6 w Norwegii.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.