Live Chat Software

Rozporządzenie ws. wsparcia zakupu aut elektrycznych i wodorowych

e-petrol.pl
2019-11-07 / 09:45
Rozporządzenie ws. wsparcia zakupu aut elektrycznych i wodorowych

Resort energii w komunikacie poinformował, że podpisano rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania wsparcia zakupu nowych pojazdów ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu osobom fizycznym niewykonującym działalności gospodarczej i warunków rozliczania tego wsparcia.

Dokument, który podpisali ministrowie energii Krzysztof Tchórzewski i finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, został skierowany do publikacji w Dzienniku Ustaw.
Celem rozporządzenia jest określenie zasad i warunków udzielania wsparcia na zakup nowych pojazdów elektrycznych i pojazdów napędzanych wodorem przez osoby fizyczne oraz warunków rozliczania tego wsparcia w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

Po wejściu w życie tego aktu planowane jest ogłoszenie pierwszego naboru wniosków, a dofinansowanie będzie udzielane do momentu wyczerpania środków finansowych.
Osoby fizyczne będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości 30 proc. ceny zakupu pojazdu elektrycznego lub pojazdu napędzanego wodorem. Przy czym kwota wsparcia dla pojazdu elektrycznego nie będzie mogła być wyższa niż 37 tys. 500 zł, a dla pojazdu napędzanego wodorem 90 tys. zł. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest zakup pojazdu elektrycznego, którego cena nie przekracza 125 tys. zł, a w przypadku pojazdu wodorowego 300 tys. zł.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.