Rozwój stacji paliw będzie ewoluował w kierunku „hybrydowych” punktów obsługi

Ekopol Górnośląski Holding będzie rozwijać sieć mikrostacji

Firmy transportowe, zakłady usługowe i komunalne, wreszcie przedsiębiorstwa produkcyjne i składy opału są użytkownikami 350 mikrostacji, w których tankuje ponad 21 tys. różnego rodzaju pojazdów i maszyn.

Ekopol Górnośląski Holding będzie rozwijać sieć mikrostacji
Ekopol Górnośląski Holding

Dwupłaszczowe zbiorniki do magazynowania oleju napędowego wyposażone są w układy dystrybucyjne zarządzane technologią MS Prime pod marką Mikriostacje.PL. W ubiegłym roku sieć powiększyła się o 45 nowych użytkowników technologii. W tym – o kolejnych 30. Ich obsługę zapewnia flota 400 cystern.

Stacje działają na terenie całego kraju, choć najwięcej mamy ich zlokalizowanych w województwach śląskim i małopolskim. Zdarza się, że na życzenie naszego partnera zbiornik jest przystosowany do wydawania nie tylko oleju napędowego, lecz także AdBlue – podkreśla Andrzej Piecuch, prezes zarządu spółki Ekopol Górnośląski Holding. – W ciągu ostatnich miesięcy, w których na rynku reglamentowane były dostawy diesla, skupialiśmy się na zabezpieczeniu zarówno jego ilości, jak i dogodnych warunków cenowych dla naszych obecnych klientów kosztem rozwijania sieci. To była świadoma decyzja, podyktowana naszymi zobowiązaniami wobec tych, którzy od lat ufają naszej solidności i jakości świadczonych przez nas usług. Czas pokazał – i chcemy to wykorzystać – że prawdziwe bezpieczeństwo dostaw warto budować, opierając się na własnej bazie paliw. Zwłaszcza wtedy, kiedy zdarzają się sytuacje, które uważaliśmy za nieprawdopodobne i niemożliwe. Skoro jednak zdarzyły się raz, nic ani nikt nie zagwarantuje nam, że nie powtórzą się w najbliższej przyszłości. Rynek docenia niezależność i my chcemy to zdyskontować. Zarówno oferując nasze mikrostacje, jak i gwarantując dostawy paliw – zapewnia zdecydowanie prezes Piecuch.

I dla małych, i dla dużych

Spółka ze Śląska oferuje zbiorniki o pojemnościach 430–5000 l, przeznaczone do bezpiecznego magazynowania oleju napędowego. Wśród jej klientów dominują firmy, które zużywają kilkaset tysięcy litrów miesięcznie, ale nie brakuje i takich, których zapotrzebowanie miesięczne wynosi niespełna 1000 l. - Dla każdego mamy odpowiednią ofertę, tak by instalacja i świadczone usługi spełniały jego oczekiwania. Najczęściej wybieranym przez większe podmioty zbiornikiem jest ten o pojemności 5000 l, mniejsze firmy zaś decydują się na 2500 l. Zbiorniki z technologią zarówno sprzedajemy na własność, jak i przekazujemy do używania, oferując świadczenie usług w opcji abonamentowej – wyjaśnia prezes. – Dodatkowym, opcjonalnym elementem mikrostacji jest zadaszenie fotowoltaiczne MikroSunBOX, które jest w stanie uniezależnić ją od zewnętrznych źródeł energii. W tej konfiguracji możliwe jest zlokalizowanie zbiornika i zarazem punktu tankowania praktycznie w każdym miejscu. Nasz klient może także skorzystać z nowego zakresu technologii, pozwalającego na inteligentne zarządzanie bramami czy szlabanami – i bez kupowania czegokolwiek podłączyć technologię do tego, co ma, by stworzyć ze starych, sterowanych np. pilotami bram nowoczesne systemy zarządcze – zapewnia prezes Piecuch.

Spółka zamierza nadal rozwijać sieć mikrostacji. – Oferujemy rozwiązanie, które sprawdziło się i sprawdza dosłownie w każdych warunkach. Rozwiązanie, które nie wymaga wielomiesięcznych przygotowań ani inwestycji w infrastrukturę. Które nie tylko pozwala na tankowanie, ale także jest skuteczne i sprawdzone w zakresie zarządzania paliwem w przedsiębiorstwie.

W przyszłym, 2024 r. spółka planuje wprowadzenie na rynek kolejnych urządzeń i funkcjonalności w ramach technologii MS Prime. Liczy, że dzięki tym zmianom poszerzy grupę docelową. Negocjowane są też kolejne kontrakty paliwowe, które tak jak w latach ubiegłych mają zagwarantować stabilność i bezpieczeństwo pod względem dostępności produktu, co umożliwi zapewnienie klientom najlepszej oferty.

Więcej w kategorii

Nagrody theAWARDS na ELGC 2025

Nagrody theAWARDS na ELGC 2025

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025 w Katowicach w Polsce był dynamiczną platformą współpracy, wymiany wiedzy i innowacji w branży gazu płynnego.

Krzysztof Gapys, właściciel 3 sklepów Intermarché, dołącza do zarządu grupy muszkieterów w Europie

Krzysztof Gapys, właściciel 3 sklepów Intermarché, dołącza do zarządu grupy muszkieterów w Europie

Krzysztof Gapys został 4 czerwca br. wybrany na Członka Zarządu Grupy Muszkieterów w Europie przez blisko 1.800 udziałowców Grupy. Jako reprezentant polskich przedsiębiorców Intermarché i Bricomarché, podczas 4-letniej kadencji, będzie aktywnie uczestniczył w kreowaniu i efektywnej implementacji strategii Grupy na poziomie

Dołącz do kluczowych interesariuszy kształtujących przyszłość rynku gazu płynnego na ELGC2025

Dołącz do kluczowych interesariuszy kształtujących przyszłość rynku gazu płynnego na ELGC2025

Wraz z przyspieszeniem dynamiki odnawialnych gazów płynnych, Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025 zyskuje uznanie na najwyższym szczeblu instytucjonalnym.

Paliwa alternatywne
Pozostałe aktualności
Spadek eksportu paliw od stycznia do maja 2025 r.

Spadek eksportu paliw od stycznia do maja 2025 r.

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, od stycznia do maja 2025 roku eksport paliw mineralnych, smarów i materiałów pochodnych z Polski spadł aż o 21,4 proc. rok do roku.

Import oleju palmowego do UE spadł o 20 proc. w roku obrotowym 2024/25

Import oleju palmowego do UE spadł o 20 proc. w roku obrotowym 2024/25

W roku obrotowym 2024/25 państwa członkowskie UE-27 zaimportowały ok. 2,8 mln ton oleju palmowego, co oznacza spadek o 692 tys. ton, czyli 20 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem – wynika z danych Agrarmarkt Informations-Gesellschaft.

Unijne regulacje dotyczące „zielonych” paliw są kosztowne i nieskuteczne

Unijne regulacje dotyczące „zielonych” paliw są kosztowne i nieskuteczne

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) skrytykowało unijny obowiązek stosowania zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF), twierdząc, że to kosztowna i nieskuteczna inicjatywa z punktu widzenia ochrony środowiska – podała w środę agencja Reutera.

Atak drona na pole naftowe w irackim Kurdystanie – produkcja wstrzymana

Atak drona na pole naftowe w irackim Kurdystanie – produkcja wstrzymana

We wtorek doszło do ataku drona na pole naftowe Sarsang w irackim Kurdystanie, w wyniku którego wstrzymano wydobycie ropy. W środę rano zatankowano natomiast kolejne pole, którego operatorem jest norweska spółka DNO.

Orlen rezygnuje z przejęcia GA Polyolefins

Orlen rezygnuje z przejęcia GA Polyolefins

Płocki koncern Orlen nie jest już zainteresowany nabyciem całości ani części udziałów w firmie GA Polyolefins – spółce należącej do Grupy Azoty i realizującej strategiczną inwestycję Polimery Police.

Kazachstan potwierdza zaangażowanie w OPEC+ mimo wzrostu wydobycia

Kazachstan potwierdza zaangażowanie w OPEC+ mimo wzrostu wydobycia

Premier Kazachstanu Olżas Bektenow zapewnił, że kraj pozostaje wierny porozumieniu OPEC+, mimo chwilowego przekroczenia limitów wydobycia ropy.