Nowy numer magazynu „Na Stacji Paliw”

Anwim S.A. w gronie liderów zrównoważonego rozwoju

Spółka Anwim, właściciel sieci stacji paliw Moya, dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia ESG, największej w Polsce organizacji zrzeszającej liderów zrównoważonego rozwoju. Anwim, oprócz ciągłego rozwoju sieci Moya, stawia na działania w obszarach ekologii, ładu korporacyjnego oraz odpowiedzialności społecznej.

Zielona transformacja jest jednym priorytetowych obszarów strategii Grupy Anwim, jednego z głównych graczy na polskim rynku paliw. Spółka już wkrótce będzie budować sieć punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, na stacjach od lat instaluje panele fotowoltaiczne, a także realizuje wiele działań z zakresu ESG we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Firma we wszystkich swoich procesach uwzględnia kryteria zrównoważonego rozwoju, czyli dbałość o środowisko (E – Environment), społeczeństwo (S – Society) i ład korporacyjny (G –Governance).

- Zielona rewolucja już trwa, a jej przebieg zależy od zaangażowania każdego podmiotu w przestrzeni społeczno-gospodarczej, a także każdego z nas. Jesteśmy jedną z czołowych firm na polskim rynku paliw, a to wiąże się także z odpowiedzialnością przed społeczeństwem, środowiskiem naturalnym, naszymi klientami oraz partnerami biznesowymi. Będąc bardzo dynamicznie rozwijającą się firmą chcemy być liderem zmian we wszystkich obszarach, także zrównoważonego rozwoju – podkreśla Andrzej Kondys, dyrektor ds. operacyjnych Moya, członek zarządu Anwim S.A.

Polskie Stowarzyszenie ESG to największa w Polsce organizacja zrzeszająca liderów zrównoważonej transformacji: firmy, organizacje, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie wdrażają idee ESG, działają w duchu zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego, dbają o ład korporacyjny i pracowników oraz są odpowiedzialne społecznie. Stowarzyszenie stwarza pole do kooperacji, wymiany myśli i wspólnego rozwoju.

- U podstaw zrównoważonego rozwoju leży zarówno konsensus społeczno-gospodarczy, jak i wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk między biznesem, samorządem i instytucjami. Jesteśmy największą organizacją ESG w Polsce, a naszą siłą są eksperci z każdego z tych obszarów. Cieszymy się, że do grona członków wspierających Stowarzyszenia dołączyła firma Anwim, która działa w tak ważnym sektorze, jakim jest branża paliwowa – mówi Joanna Dargiewicz-Rożek, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Członkostwo w Stowarzyszeniu to także dostęp do najnowszej wiedzy legislacyjnej, raportów oraz analiz związanych z tematyką zrównoważonego rozwoju, jak i możliwość udziału w debatach i opiniowania projektów. Przedstawiciel spółki wejdzie także w skład Rady Innowatorów ESG – gremium złożonego z wybitnych praktyków polskiego biznesu, którzy wyróżniają się wiedzą i działaniem na rzecz rozwoju ESG w swoich organizacjach i w Polsce. Firmy wspierają przedstawiciele ośrodków naukowych, instytucji publicznych i branżowych, ekonomiści, eksperci rynkowi i akademicy.

Więcej w kategorii

Dołącz do kluczowych interesariuszy kształtujących przyszłość rynku gazu płynnego na ELGC2025

Dołącz do kluczowych interesariuszy kształtujących przyszłość rynku gazu płynnego na ELGC2025

Wraz z przyspieszeniem dynamiki odnawialnych gazów płynnych, Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025 zyskuje uznanie na najwyższym szczeblu instytucjonalnym.

Dołącz do Europejskiego Kongresu Gazu Płynnego: odkryj możliwości i zdobądź cenne kontakty

Dołącz do Europejskiego Kongresu Gazu Płynnego: odkryj możliwości i zdobądź cenne kontakty

Europejski Kongres Gazu Płynnego (ELGC) to prestiżowe wydarzenie o ponad 50-letniej tradycji, które corocznie gromadzi liderów, innowatorów i decydentów z branży gazu płynnego z całego świata. Od momentu powstania w 1971 roku, kongres stał się kluczową platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, promującą współpracę na rzecz

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025: Energia wszędzie

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025: Energia wszędzie

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025 (ELGC 2025) odbędzie się w dniach 20–22 maja w Katowicach w Polsce. Zgromadzi on liderów branży, decydentów i ekspertów, którzy omówią przyszłość odnawialnych gazów płynnych w europejskiej transformacji energetycznej.

Zautomatyzuj obowiązki podatkowe
Pozostałe aktualności
Orlen zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie

Orlen zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie

Spółka poinformowała o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Odbędzie się ono 5 czerwca 2025 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Orlenu w Płocku.

MOL ze wzrostem na początku roku

MOL ze wzrostem na początku roku

Grupa MOL osiągnęła w I kwartale 2025 roku oczyszczoną EBITDA na poziomie 833 mln USD, co oznacza wzrost o 16 proc. w ujęciu rocznym – poinformowała spółka w prezentacji wynikowej. Prognoza na cały rok przewiduje przekroczenie 3 mld USD.

Kolejne miasto inwestuje w autobusy na wodór

Kolejne miasto inwestuje w autobusy na wodór

Cztery nowoczesne autobusy wodorowe wzbogacą flotę bielskiego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W czwartek podpisano umowę na ich dostawę z firmą Solaris Bus & Coach. Pojazdy, mierzące 12 metrów długości, mają zostać dostarczone do Bielska-Białej w ciągu 14 miesięcy.

ConocoPhillips i Suncor z lepszymi wynikami za I kwartał

ConocoPhillips i Suncor z lepszymi wynikami za I kwartał

Dwaj znaczący gracze na rynku energetycznym w Ameryce Północnej - ConocoPhillips i Suncor, opublikowali wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2025 roku, które dzięki wzrostowi produkcji i solidnemu popytowi na produkty rafinowane przewyższyły oczekiwania analityków.

Nigeria ustala ambitny cel zwiększenia wydobycia ropy

Nigeria ustala ambitny cel zwiększenia wydobycia ropy

Rząd Nigerii ogłosił nowy, ambitny cel produkcyjny dla krajowej spółki naftowej NNPC, zakładający osiągnięcie poziomu 2,5 miliona baryłek ropy dziennie do końca 2025 roku. To znaczne podniesienie wcześniejszego limitu, który wynosił 2 mln baryłek i został określony przez prezydenta.

TotalEnergies w Antwerpii zainwestuje w SAF i wodór

TotalEnergies w Antwerpii zainwestuje w SAF i wodór

TotalEnergies ogłosiło serię znaczących inwestycji w działającym od ponad 75 lat zakładzie w Antwerpii, dążąc do zapewnienia odporności i długoterminowej rentowności.