Get ready for a landmark event in the liquid gas industry!

AVIA Solar i Huawei Polska nawiązały współpracę w zakresie rozwoju projektów fotowoltaicznych

Huawei Polska i Unimot Energia i Gaz, spółka odpowiedzialna za markę AVIA Solar w Grupie Unimot, nawiązały współpracę w ramach realizacji projektów fotowoltaicznych dla swoich klientów w Polsce. W ofercie AVIA Solar, która specjalizuje się w projektach PV dla klientów biznesowych, pojawią się produkty Huawei. Na mocy zawartego porozumienia AVIA Solar chce w ciągu dwóch najbliższych lat zrealizować projekty w oparciu o rozwiązania fotowoltaiczne Huawei o mocy co najmniej 100 MW.

AVIA Solar, która jest częścią Grupy Unimot, wykorzysta sprzęt Huawei w całym portfolio realizowanych projektów – zarówno w instalacjach fotowoltaicznych przeznaczonych dla firm i obiektów użyteczności publicznej, jak i w wielkoskalowych farmach fotowoltaicznych. AVIA Solar w budowanych przez siebie projektach będzie mogła wykorzystać falowniki łańcuchowe, jak również inne zaawansowane technologicznie produkty marki Huawei, m.in.  stacje transformatorowe, moduły komunikacyjne SmartLogger i magazyny energii elektrycznej, a  także w przyszłości rozwiązania łączące technologie PV i szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych, wykorzystujące moduły ładujące Huawei. Tym samym AVIA Solar dołączy do grona partnerów Huawei w Polsce.

- Jako AVIA Solar chcemy oferować klientom produkty najlepszych marek, dlatego cieszymy się, że do naszego portfolio dołączą falowniki i pozostałe produkty znanej na całym świecie marki Huawei. To gwarancja wysokiej jakości, która wpisuje się w cały nasz łańcuch kompleksowej obsługi klienta – od momentu nawiązania kontaktu handlowego, poprzez ofertowanie, a następnie wsparcie na każdym etapie procesu i kompleksową obsługę posprzedażową – mówi Piotr Laskowski, prezes zarządu Unimot Energia i Gaz.  – W skali makro wszyscy przyczyniamy się jednocześnie do realizowania celów wynikających ze stojącego przed nami wyzwania związanego z transformacją energetyczną, dlatego cieszę się, że tę ambitną misję realizujemy z solidnym partnerem. 

Produkty Huawei będą kompatybilne ze wszystkimi modułami PV dostępnymi w ofercie AVIA Solar, m.in. polskimi modułami fotowoltaicznymi wyprodukowanymi w hali PZL Sędziszów na linii produkcyjnej należącej do Grupy Unimot.

- Huawei jest w Polsce dobrze znany ze swoich rozwiązań teleinformatycznych, ale mamy też coraz więcej innowacji i inwestycji z obszaru zielonej energii. Jesteśmy coraz silniej obecni na rynku energii odnawialnej, a Huawei Smart PV jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań dla instalacji fotowoltaicznych i ma w Polsce wielu zadowolonych użytkowników. Naszym rozwiązaniom zaufało wiele dużych i średnich przedsiębiorstw oraz konsumentów i chcemy dalej wykorzystywać swoje bogate doświadczenie w zakresie odnawialnych źródeł energii, aby rozwijać sektor energii rozproszonej oraz napędzać rozwój innowacyjnej gospodarki w Polsce – mówi Jackie Zhang, dyrektor zarządzający Huawei Polska.

Huawei to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii ICT. Firma dynamicznie rozwija również portfolio produktów wspierających transformację sektora energetycznego oraz aktywnie działa na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla, budowy gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zwiększenia udziału energii odnawialnej. W tym celu Huawei wdrożył swoje cyfrowe rozwiązania energetyczne w ponad 170 krajach. Do tej pory rozwiązania te zużyły 325 miliardów kWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i zaoszczędziły 10 miliardów kWh energii, co odpowiada redukcji emisji CO2 aż o 160 milionów ton. Za swój wkład w działania proekologiczne firma Huawei jako jedna z nielicznych została wyróżniona przez globalną organizację CDP (Carbon Disclosure Project) prestiżową oceną "A".
 

Więcej w kategorii

Dołącz do kluczowych interesariuszy kształtujących przyszłość rynku gazu płynnego na ELGC2025

Dołącz do kluczowych interesariuszy kształtujących przyszłość rynku gazu płynnego na ELGC2025

Wraz z przyspieszeniem dynamiki odnawialnych gazów płynnych, Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025 zyskuje uznanie na najwyższym szczeblu instytucjonalnym.

Dołącz do Europejskiego Kongresu Gazu Płynnego: odkryj możliwości i zdobądź cenne kontakty

Dołącz do Europejskiego Kongresu Gazu Płynnego: odkryj możliwości i zdobądź cenne kontakty

Europejski Kongres Gazu Płynnego (ELGC) to prestiżowe wydarzenie o ponad 50-letniej tradycji, które corocznie gromadzi liderów, innowatorów i decydentów z branży gazu płynnego z całego świata. Od momentu powstania w 1971 roku, kongres stał się kluczową platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, promującą współpracę na rzecz

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025: Energia wszędzie

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025: Energia wszędzie

Europejski Kongres Gazu Płynnego 2025 (ELGC 2025) odbędzie się w dniach 20–22 maja w Katowicach w Polsce. Zgromadzi on liderów branży, decydentów i ekspertów, którzy omówią przyszłość odnawialnych gazów płynnych w europejskiej transformacji energetycznej.

Zautomatyzuj obowiązki podatkowe
Pozostałe aktualności
Orlen zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie

Orlen zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie

Spółka poinformowała o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Odbędzie się ono 5 czerwca 2025 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Orlenu w Płocku.

MOL ze wzrostem na początku roku

MOL ze wzrostem na początku roku

Grupa MOL osiągnęła w I kwartale 2025 roku oczyszczoną EBITDA na poziomie 833 mln USD, co oznacza wzrost o 16 proc. w ujęciu rocznym – poinformowała spółka w prezentacji wynikowej. Prognoza na cały rok przewiduje przekroczenie 3 mld USD.

Kolejne miasto inwestuje w autobusy na wodór

Kolejne miasto inwestuje w autobusy na wodór

Cztery nowoczesne autobusy wodorowe wzbogacą flotę bielskiego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W czwartek podpisano umowę na ich dostawę z firmą Solaris Bus & Coach. Pojazdy, mierzące 12 metrów długości, mają zostać dostarczone do Bielska-Białej w ciągu 14 miesięcy.

ConocoPhillips i Suncor z lepszymi wynikami za I kwartał

ConocoPhillips i Suncor z lepszymi wynikami za I kwartał

Dwaj znaczący gracze na rynku energetycznym w Ameryce Północnej - ConocoPhillips i Suncor, opublikowali wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2025 roku, które dzięki wzrostowi produkcji i solidnemu popytowi na produkty rafinowane przewyższyły oczekiwania analityków.

Nigeria ustala ambitny cel zwiększenia wydobycia ropy

Nigeria ustala ambitny cel zwiększenia wydobycia ropy

Rząd Nigerii ogłosił nowy, ambitny cel produkcyjny dla krajowej spółki naftowej NNPC, zakładający osiągnięcie poziomu 2,5 miliona baryłek ropy dziennie do końca 2025 roku. To znaczne podniesienie wcześniejszego limitu, który wynosił 2 mln baryłek i został określony przez prezydenta.

TotalEnergies w Antwerpii zainwestuje w SAF i wodór

TotalEnergies w Antwerpii zainwestuje w SAF i wodór

TotalEnergies ogłosiło serię znaczących inwestycji w działającym od ponad 75 lat zakładzie w Antwerpii, dążąc do zapewnienia odporności i długoterminowej rentowności.