Jesteś tutaj: Strona główna » Wiadomości » Komentarze » Tygodniowy do sytuacji na krajowym rynku paliw
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software
e-petrol.pl: kolejny tydzień z podwyżkami na stacjach

e-petrol.pl: kolejny tydzień z podwyżkami na stacjach

2019-03-20 15:02

Po krótkotrwałej odwilży cenowej na stacjach, która miała miejsce pod koniec lutego, ponownie przyszła pora na droższe paliwa. Jak wynika z analiz e-petrol.pl, od początku marca tankowanie kosztuje przeciętnie o 5 - 6 groszy więcej, co ma związek z drożejącą na światowych giełdach ropą naftową.

Ceny tego surowca bowiem w zeszłym tygodniu znajdowały się na poziomach najwyższych od połowy listopada 2018 roku. Monitoring stacji prowadzony regularnie przez e-petrol.pl dowodzi ponadto, że w porównaniu do ubiegłego tygodnia kierowcy ponownie zapłacą więcej za zakup większości paliw, choć skala podwyżek jest raczej symboliczna. O grosz podrożała benzyna Pb95, sprzedawana średnio po 4,78 zł/l, a o dwa grosze wzrosły ceny Pb98 i autogazu, wycenianych na 5,11 zł i 2,15 zł/l. Nieoczekiwanie potaniał natomiast olej napędowy - paliwo które w pierwszej połowie marca wyraźnie drożało. Litr diesla jest o grosz tańszy niż przed tygodniem i kosztuje 5,08 zł. 

Aktualnie do najtańszych województw w Polsce należy Świętokrzyskie, gdzie najmniej płaci się za "95" i gaz samochodowy: 4,68 i 2,07 zł/l oraz Śląskie, w którym odnotowaliśmy najniższe ceny "98" i napędu: 4,95 i 5,00 zł/l. 

W znalezieniu stacji, na której najtaniej napełnimy bak, pomoże kierowcom aplikacja tuTankuj. Jej użytkownicy zarejestrowali w tym tygodniu najniższe ceny benzyny 95-oktanowej - 4,46 zł/l w Warszawie i Kobylnicy (woj. pomorskie), diesla - 4,73 zł/l w Ustowie (woj. zachodniopomorskie) oraz LPG - 1,91 w Pisarzowicach (woj. opolskie).  

Najdrożej jest zaś na Kujawach i Pomorzu - tam najwięcej kosztuje tankowanie wszystkich paliw: 4,90 i 5,27 zł litra obu gatunków benzyn oraz 5,14 i 2,24 identycznej ilości ON i LPG.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.