Jesteś tutaj: Strona główna » Wiadomości » Komentarze » Tygodniowy do sytuacji na krajowym rynku paliw
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software
e-petrol.pl: ceny nadal topnieją

e-petrol.pl: ceny nadal topnieją

2020-04-01 14:56

Kolejny tydzień zmagań z pandemią koronawirusa oznacza dalsze spadki cen ropy na światowych giełdach oraz cen paliw na stacyjnych pylonach. W innych niż obecne okolicznościach kierowcy mieliby zapewne ogromne powody do zadowolenia, bo na niektórych stacjach - nie tylko tzw. przymarketowych, na których w porównaniu do innych lokalizacji zazwyczaj odnotowywane są niższe ceny, paliwa tradycyjne można kupić nawet za mniej niż 4 zł/l.

Choć w porównaniu do sytuacji sprzed tygodnia skala obniżek z ostatnich dni jest mniejsza i tak jest ona znacząca. Jak wynika z przeprowadzonego przez e-petrol.pl monitoringu cenowego, w ciągu ostatnich kilku dni benzyny potaniały o 13 - 14 groszy i aktualnie ich litr kosztuje 4,56 oraz 4,19 zł. O 12 groszy spadła także średnia, ogólnopolska cena diesla, która wynosi dziś 4,30 zł/l. Korekta nie ominęła również ceny autogazu, która poszybowała w dół o 7 groszy i obecnie jest równa 1,92 zł/l.  

Na paliwowej mapie Polski wyróźniają się województwa śląskie i świętokrzyskie, w których w najbardziej atrakcyjnych cenach można tankować benzyny: za 4,37 i 4,05 zł/l. W województwach łódzkim i opolskim natomiast najmniej płaci się za zakup litra diesla i LPG: 4,16 i 1,80 zł. Najwyższe, średnie ceny Pb98, Pb95 oraz autogazu e-petrol.pl zarejestrował zaś w tym tygodniu w województwie zachodniopomorskim: 4,72, 4,35 oraz 2,01 a oleju napędowego na Opolszczyźnie, gdzie wynosi ona 4,43 zł/l.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.