MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

e-petrol.pl: sprawdziły się spadkowe prognozy

Cena ropy Urals przekroczyła poziom 90 dolarów. Ostatni raz baryłka rosyjskiego surowca tak droga w Europie była w październiku 2014 r.

e-petrol.pl: sprawdziły się spadkowe prognozy
Najnowsze zestawienie cen na stacjach paliw zrealizowane przez e-petrol.pl pokazuje, że benzyna 98-oktanowa potaniała o 2 grosze do 7,17 zł/l, a jej popularniejsza odmiana Pb95 kosztuje dzisiaj 6,39 zł/l, czyli 5 groszy mniej niż przed tygodniem. Dla diesla obniżka wyniosła 3 grosze, a za litr tego paliw zapłacić trzeba 6,43 zł. Jedynie w wypadku autogazu mamy utrzymanie poziomu i paliwo to sprzedawane jest w średniej cenie 2,69 zł/l.

Najtańsze tankowanie w tym tygodniu dla benzyny 95-oktanowej zrealizować można w województwach warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim, gdzie średnio za litr tego paliwa płaci się 6,36 zł. Region świętokrzyski ma także najniższą w Polsce średnią cenę diesla wynoszącą 6,36 zł/l. Warmia i Mazury to obszar o najniższej średniej cenie autogazu, wynoszącej 2,57 zł/l.

W województwie kujawsko-pomorskim mamy dzisiaj najwyższe ceny średnie obu paliw podstawowych - zarówno litr Pb95, jak i ON, kosztuje tam 6,53 zł. Najdroższy autogaz mamy natomiast na Dolnym Śląsku. Tutaj jego litr kosztuje średnio 2,77 zł.
Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes

Poprzednie komentarze

e-petrol.pl: nadchodzi czas wakacyjnych spadków cen paliw
e-petrol.pl: nadchodzi czas wakacyjnych spadków cen paliw
Drugi tydzień lipca przyniósł wyraźną przecenę w polskich rafineriach, ale koszty tankowania na polskich stacjach nie zmieniły się. Obecne ceny benzyny i oleju napędowego u producentów wyraźnie się do siebie zbliżyły i powróciły do poziomów notowanych na początku czerwca tego roku. Oznacza to, że w nadchodzącym tygodniu kierowcy mogą oczekiwać obniżek cen paliw na stacjach.
e-petrol.pl: ceny paliw bez zmian
e-petrol.pl: ceny paliw bez zmian
W połowie lipca kierowcy mogą ze spokojem odwiedzać stacje tankowania - w tym tygodniu podwyżki je ominęły, a ceny paliw pozostały bez zmian.
e-petrol.pl: chwila oddechu od podwyżek przy dystrybutorze
e-petrol.pl: chwila oddechu od podwyżek przy dystrybutorze
Paliwa w sprzedaży hurtowej od kilku tygodni systematycznie drożeją, ale ku zadowoleniu kierowców, tankowanie samochodów w ostatnich dniach było tańsze, głównie za sprawą obniżek marż detalicznych i wakacyjnych promocji na wielu stacjach paliw.
e-petrol: ceny paliw zaskoczyły kierowców
e-petrol: ceny paliw zaskoczyły kierowców
Początek lipca okazał się być łaskawy dla tankujących, ponieważ spodziewane podwyżki nie pojawiły się na stacjach paliw. Wyjątkiem jest natomiast autogaz, który wprawdzie podrożał, ale zaledwie o grosz.
e-petrol.pl: paliwa drożeją na początku wakacji
e-petrol.pl: paliwa drożeją na początku wakacji
Ostatni tydzień czerwca, zgodnie z przewidywaniami, przyniósł wzrost detalicznych cen paliw. Skala podwyżki jest duża, szczególnie w przypadku diesla, kosztującego tyle co na początku miesiąca, ale kierowcom na pocieszenie pozostają uruchamiane przez kolejne sieci stacji wakacyjne rabaty, które w zauważalny sposób mogą pomóc ograniczyć wydatki na tankowanie.
e-petrol.pl: na stacjach drożej
e-petrol.pl: na stacjach drożej
Zgodnie z przewidywaniami analityków e-petrol.pl zobaczyliśmy w tym tygodniu zmianę zwyżkową cen detalicznych wszystkich paliw.
e-petrol.pl: początek wakacji – pożegnanie z obniżkami cen paliw
e-petrol.pl: początek wakacji – pożegnanie z obniżkami cen paliw
Kierowcom wybierającym się na wakacje w końcówce czerwca zalecamy zatankowanie do pełna, bowiem analiza zmian cen hurtowych u polskich producentów paliw nie napawa optymizmem. Benzyny i olej napędowy w hurcie drożeją w rafineriach nieprzerwanie od pierwszego tygodnia czerwca i zapewne w najbliższych dniach przełoży się to na koszty tankowania. Kierowcom pozostaje zatem wypatrywanie wakacyjnych promocji, a te już zaczynają się pojawiać.
e-petrol.pl: pierwsze wakacyjne wyjazdy będą tańsze
e-petrol.pl: pierwsze wakacyjne wyjazdy będą tańsze
Tuż przed rozpoczęciem wakacji paliwa na stacjach znów tanieją, co z pewnością ucieszy kierowców planujących w najbliższych dniach urlopowe wyjazdy. Potaniał nie tylko autogaz, czego można było się spodziewać, ale również benzyna Pb95 i olej napędowy.