e-petrol.pl: obniżki na stacjach trwają w najlepsze

W połowie stycznia sytuacja na stacjach mile zaskakuje kierowców. Choć główni producenci paliw w Polsce w ostatnim czasie podnosili znacząco ceny na rynku hurtowym, nie przyczyniło się to do wzrostu kosztów tankowania.

Kierowców przed podwyżkami na pylonach ochroniły, spadające z wysokiego poziomu, marże właścicieli stacji oraz wyższe rabaty w dostawach paliw na rynku hurtowym. W efekcie od początku nowego roku wszystkie paliwa tanieją, a średnia ogólnopolska cena diesla spadła w końcu poniżej poziomu 5 zł za litr.

Na przestrzeni ostatniego tygodnia to właśnie olej napędowy potaniał najbardziej. Na polskich stacjach jego litr kosztuje przeciętnie 4,99 PLN, tj. o 6 groszy mniej niż przed tygodniem. Ostatni raz taką cenę za diesla e-petrol.pl odnotował w drugiej połowie sierpnia 2018 roku. Ceny obu gatunków benzyn obniżyły się o 4 grosze i wynoszą aktualnie: 4,75 PLN za litr Pb95 i 5,08 za tę samą ilość Pb98. Najmniejsza przecena dotyczy natomiast autogazu, który jest tańszy o zaledwie 2 grosze i w sprzedaży na krajowych stacjach oferuje się go przeciętnie po 2,27 PLN/l.

W połowie stycznia benzyna "95" i ON są sprzedawane w najbardziej atrakcyjnych cenach w województwie świętokrzyskim, gdzie za ich litr płaci się 4,61 i 4,86 PLN. Benzyna 98-oktanowa najmniej kosztuje natomiast na Śląsku: 4,89 PLN/l. Gaz samochodowy warto zatankować zaś w rejonie Opolszczyzny, na której za jego litr płaci się 2,15 PLN.

O tym, na której stacji korzystnie jest w tym tygodniu napełnić bak paliwem, informuje kierowców szczegółowo aplikacja tuTankuj. Jej użytkownicy zarejestrowali najniższą cenę dla Pb95 (4,25 PLN/l) w Kościanie i na trzech stacjach Zielonej Góry. Także w tym mieście została znaleziona rekordowo niska cena diesla - 4,45 PLN/l. LPG najtańsze było w Kamiennej Górze - 1,94 PLN/l.

Do najdroższych części Polski należą natomiast: Kujawy i Pomorze ze średnimi cenami za obie benzyny wynoszące 4,85 i 5,24 PLN/l oraz Mazowsze, gdzie diesel kosztuje przeciętnie 5,09, a gaz samochodowy 2,38 PLN/l.
Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes

Pozostałe aktualności

Mniej gazu, więcej ropy

Mniej gazu, więcej ropy

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) wynika, że w czerwcu produkcja gazu ziemnego spadła o 14,2 proc. rok do roku, a ropy naftowej wzrosła o 18,8 proc.

Rosyjska ropa płynie na wschód Północnym Szlakiem Morskim

Rosyjska ropa płynie na wschód Północnym Szlakiem Morskim

Rozpoczął się sezon nawigacyjny na wschodnim szlaku Morza Północnego (SMP) i rosyjskie firmy naftowe już wysyłają swoje produkty tą trasą.

Lukoil chce przekierować ropę z "Przyjaźni"

Lukoil chce przekierować ropę z "Przyjaźni"

Rosyjska firma naftowa Lukoil szuka możliwości przekierowania ropy pierwotnie przeznaczonej dla Węgier i Słowacji, która nie dotarła do odbiorców z powodu sankcji nałożonych przez Ukrainę.

Iran przechwycił tankowiec z kontrabandą oleju napędowego

Iran przechwycił tankowiec z kontrabandą oleju napędowego

We wtorek Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (KGRI) zatrzymał na wodach Zatoki Perskiej tankowiec pływający pod banderą Togo. Powodem zatrzymania był fakt, że jednostka transportowała 1,5 miliona litrów oleju napędowego bez wymaganych pozwoleń.

Chiński biodiesel z problemami w Unii Europejskiej

Chiński biodiesel z problemami w Unii Europejskiej

Unia Europejska zamierza nałożyć tymczasowe cła na chińskie biodiesel, twierdząc, że paliwo to jest sprzedawane na rynku europejskim w nieuczciwie niskich cenach. To kolejny z serii sporów handlowych z Chinami.

Naftogaz planuje zwiększyć wydobycie

Naftogaz planuje zwiększyć wydobycie

Ukraiński Naftogaz, największa państwowa spółka energetyczna, pomimo ciągłych rosyjskich bombardowań, planuje w tym roku zwiększyć wydobycie gazu i ropy naftowej.