e-petrol.pl: na stacjach nareszcie taniej

W drugiej połowie listopada w końcu możemy przekazać kierowcom pomyślne wiadomości. Zgodnie z przewidywaniami na pylonach stacji pojawiły się długo oczekiwane obniżki. Do spadków przyczyniła się taniejącą od początku października ropa naftowa i wyraźna przecena odnotowana w hurtowych cennikach krajowych producentów paliw.

W ślad za zmianami na rynku hurtowym, średnio o 2 grosze na litrze, potaniały benzyny 98- i 95-oktanowa, za które płaci się teraz 5,37 i 5,04 zł/l. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że w porównaniu do minionego tygodnia wzrosła liczba stacji, na których popularna Pb95 oferowana jest w cenie poniżej 5 zł za litr.

Także o 2 grosze mniej kierowcy płacą za diesla. To paliwo przez ostatnie dwa tygodnie było na stacjach rekordowo drogie, a aktualnie jego litr kosztuje 5,27 zł. Wynosząca 3 grosze obniżka nie ominęła ponadto autogazu. Za litr LPG płaci się obecnie średnio 2,51 zł.

Benzyna Pb95 jest najtańsza w tym tygodniu w województwie śląskim, gdzie tankuje się ją za 4,93 zł/l. Atrakcyjne ceny tego paliwa - 4,96 i 4,98 zł/l odnotowaliśmy także w woj. świętokrzyskim i w Wielkopolsce. W pozostałych regionach Polski "95-tka" w dalszym ciągu jest sprzedawana na stacjach w cenach przekraczających 5 zł za litr.

Na Śląsku najtaniej można zatankować ponadto benzynę Pb98 oraz olej napędowy i dla obu tych paliw wynosi ona 5,20 zł/l. Autogaz natomiast najmniej kosztuje na stacjach wspomnianego już Świętokrzyskiego, gdzie jego zakup to wydatek równy 2,37/l zł.  

Z monitoringu cenowego e-petrol.pl  i użytkowników aplikacji tuTankuj wynika, że do najdroższych części Polski należą dziś zaś: Warmia i Mazury z ceną za Pb95 wynoszącą 5,11 zł/l, Zachodniopomorskie, gdzie litr benzyny Pb98 kosztuje 5,47 zł, a autogazu 2,55 zł oraz Kujawsko-Pomorskie i Mazowieckie, w których za diesla płaci się 5,30 zł/l.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Pozostałe aktualności

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Unipetrol z Grupy Orlen buduje instalację odzysku ciepła w zakładzie produkcyjnym w Kralupach nad Wełtawą.

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Zakaz eksportu paliw z Kazachstanu transportem drogowym został przedłużony o kolejne sześć miesięcy.

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Lukoil dokona przeglądu swojej strategii dotyczącej rafinerii w Burgas i innych aktywów w Bułgarii i możliwe, że finalnie wystawi je na sprzedaż.

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

Z przyczyn technicznych władze USA mogą nie być w stanie w pełni wykorzystać spadających cen surowców w celu uzupełnienia wyczerpanych rezerw – podała agencja Bloomberg.

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

W poniedziałek dotychczasowy wiceminister klimatu Adam Gibourge-Czetwertyński został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej - podało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają na ogólnopolski cykl spotkań on-line mający przybliżyć główne założenia KSeF mikroprzedsiębiorcom. Ministerstwo zachęca, aby zalogować się do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i przetestować jego możliwości.