e-petrol.pl: na stacjach nareszcie taniej

W drugiej połowie listopada w końcu możemy przekazać kierowcom pomyślne wiadomości. Zgodnie z przewidywaniami na pylonach stacji pojawiły się długo oczekiwane obniżki. Do spadków przyczyniła się taniejącą od początku października ropa naftowa i wyraźna przecena odnotowana w hurtowych cennikach krajowych producentów paliw.

W ślad za zmianami na rynku hurtowym, średnio o 2 grosze na litrze, potaniały benzyny 98- i 95-oktanowa, za które płaci się teraz 5,37 i 5,04 zł/l. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że w porównaniu do minionego tygodnia wzrosła liczba stacji, na których popularna Pb95 oferowana jest w cenie poniżej 5 zł za litr.

Także o 2 grosze mniej kierowcy płacą za diesla. To paliwo przez ostatnie dwa tygodnie było na stacjach rekordowo drogie, a aktualnie jego litr kosztuje 5,27 zł. Wynosząca 3 grosze obniżka nie ominęła ponadto autogazu. Za litr LPG płaci się obecnie średnio 2,51 zł.

Benzyna Pb95 jest najtańsza w tym tygodniu w województwie śląskim, gdzie tankuje się ją za 4,93 zł/l. Atrakcyjne ceny tego paliwa - 4,96 i 4,98 zł/l odnotowaliśmy także w woj. świętokrzyskim i w Wielkopolsce. W pozostałych regionach Polski "95-tka" w dalszym ciągu jest sprzedawana na stacjach w cenach przekraczających 5 zł za litr.

Na Śląsku najtaniej można zatankować ponadto benzynę Pb98 oraz olej napędowy i dla obu tych paliw wynosi ona 5,20 zł/l. Autogaz natomiast najmniej kosztuje na stacjach wspomnianego już Świętokrzyskiego, gdzie jego zakup to wydatek równy 2,37/l zł.  

Z monitoringu cenowego e-petrol.pl  i użytkowników aplikacji tuTankuj wynika, że do najdroższych części Polski należą dziś zaś: Warmia i Mazury z ceną za Pb95 wynoszącą 5,11 zł/l, Zachodniopomorskie, gdzie litr benzyny Pb98 kosztuje 5,47 zł, a autogazu 2,55 zł oraz Kujawsko-Pomorskie i Mazowieckie, w których za diesla płaci się 5,30 zł/l.
Petroleum Ukraine 2024

Pozostałe aktualności

Rosja produkuje mniej benzyny

Rosja produkuje mniej benzyny

Produkcja benzyny w Rosji spada trzeci tydzień z rzędu. W ciągu ostatnich siedmiu dni obniżyła się ona o kolejne 2,5 proc. i osiągnęła poziom 740,4 tys. ton, podała agencja Interfax po analizie informacji Rosstatu.

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

USA, Europa i Chiny przejmą rynek wodoru do 2030 roku

Stany Zjednoczone, Europa i Chiny do końca dekady zapewnią 80 proc. produkcji wodoru dzięki zachętom podatkowym i dotacjom rządowym – uważają eksperci z którymi rozmawiała agencja Bloomberg.

Rosja w kwietniu przekroczyła ustalony limit wydobycia ropy

Rosja w kwietniu przekroczyła ustalony limit wydobycia ropy

Kwietniowa produkcja ropy w Rosji okazała się wyższa od poziomu ustalonego przez OPEC+, ale Federacja Rosyjska będzie w stanie to zrekompensować w przyszłych okresach.

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Ile wynosi rzeczywiste wydobycie Nigerii?

Dwie odrębne agencje regulujące nigeryjski przemysł naftowy przedstawiły skrajnie różne dane dotyczące faktycznej produkcji ropy w kraju.

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Lukoil Neftohim Burgas przeszedł na kazachską ropę

Rafineria Lukoil w Burgas zwiększyła dostawy ropy naftowej z Kazachstanu. W maju 2024 r. zakład przerobił już 80,4 tys. bbl/d gatunku KEBCO przy łącznym wolumenie przerobu na poziomie 130 tys. bbl/d.

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

W kwietniu Norwegia zwiększyła wydobycie ropy i gazu

Kwietniowa produkcja gazu w Norwegii nieznacznie wzrosła – o 1,3 proc. rok do roku, osiągając 10,4 mld m sześc., wynika z danych statystycznych kraju. Norweski rząd prognozował wydobycie gazu w kwietniu na poziomie 9,72 mld m sześc.