Jesteś tutaj: Strona Główna » Notowania » Komentarz do rynku
Notowania i raporty cenowe
Live Chat Software

e-petrol.pl: nisko, coraz niżej

e-petrol.pl
2018-06-13 / 14:37
e-petrol.pl: nisko, coraz niżej

Upragnione przez kierowców obniżki na dystrybutorach wreszcie stają się faktem. Zgodnie z przewidywaniami e-petrol.pl od zeszłego tygodnia ceny spadły o kilka groszy, a największa przecena dotyczy oleju napędowego - paliwa, które w ciągu ostatnich dwóch miesięcy podrożało najbardziej.

Impuls długo oczekiwanym obniżkom dały obserwowane w ostatnich dniach spadki cen ropy oraz paliw gotowych w krajowych rafineriach, powodowane m.in. doniesieniami o rekordowo wysokiej produkcji surowca w Stanach Zjednoczonych i spekulacjami na temat możliwego wycofania się Rosji i państw OPEC z porozumienia dotyczącego ograniczenia limitów wydobycia. 

Na stacjach paliw w Polsce najmniej spośród wszystkich paliw - o 2 grosze - potaniała benzyna 95-oktanowa, która aktualnie kosztuje 5,09 zł/l.  Benzyna "98" z ceną 5,39 zł/l jest tańsza o 3 grosze względem poprzedniego notowania. Olej napędowy wyceniany jest średnio na 5,03 zł, tj. o 4 grosze mniej niż przed tygodniem. Cena autogazu jest niższa o 2 grosze i wynosi 2,12 zł/l. 

W połowie czerwca liderem ze względu na najniższe koszty tankowania jest Opolszczyzna, gdzie w najbardziej korzystnej cenie kupimy popularną "95" - za 5,02 zł/l, olej napędowy za 4,97 zł/l oraz autogaz za 2,02 zł/l. Do atrakcyjnych cenowo województw należy również Śląsk, gdzie poza Pb95 najtaniej napełnimy bak benzyną Pb98 - za 5,32 zł/l. 

Na przeciwległym biegunie cenowym znajdują się natomiast regiony: zachodniopomorski - tam Pb95 i Pb98 kosztują najwięcej: 5,14 i 5,44 zł/l, małopolski i warmińsko-mazurski ze średnią ceną za olej napędowy równą 5,06 zł/l. W tym miejscu warto także podkreślić, iż w tym tygodniu wyjątkowo to nie na Mazowszu najdroższe jest LPG. Autogaz kosztuje najwięcej na Warmii i Mazurach: 2,17 zł/l.


Poprzednie komentarze
e-petrol.pl: nisko, coraz niżej

e-petrol.pl: nisko, coraz niżej

2018-06-13

Upragnione przez kierowców obniżki na dystrybutorach wreszcie stają się faktem. ...

e-petrol.pl: nieśmiałe spadki cen przy dystrybutorze

e-petrol.pl: nieśmiałe spadki cen przy dystrybutorze

2018-06-08

Za nami tydzień, kiedy to po osiągnięciu tegorocznych maksimów przez ceny paliw,...

e-petrol.pl: pomyślne wiadomości dla kierowców

e-petrol.pl: pomyślne wiadomości dla kierowców

2018-06-06

Po blisko dwóch miesiącach sporych podwyżek na stacjach benzynowych paliwa potan...

e-petrol.pl: kolejny tydzień z wyższymi cenami paliw

e-petrol.pl: kolejny tydzień z wyższymi cenami paliw

2018-06-01

Ceny paliw na stacjach rosną nieprzerwanie od 8 tygodni i w tym czasie koszty ta...

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.