e-petrol.pl: pięciozłotowy Diesel i dalszy ciąg podwyżek

Ceny paliw nad Wisłą i Odrą nie zamierzają się stabilizować. Nasze zapowiedzi o powrocie drożyzny zdają się nieubłaganie potwierdzać. Dziś po raz pierwszy od maja znów średnia cena oleju napędowego przekroczyła 5 zł.

Olej napędowy powtórzył skalę ruchu benzyny z ubiegłego tygodnia i podrożał aż o 9 groszy na litrze. Dziewięciogroszowy skok już po raz drugi zaliczyła popularna Pb95. W samym tylko lipcu podrożała ona o 19 groszy.

5,48 kosztuje dziś z kolei średnio 5,48 zł/l. To od początku lipca wzrost sięgający 17 groszy. Istotne wzrosty cen hurtowych w polskich rafineriach z pewnością miały decydujący wpływ na tego rodzaju zmiany widoczne dziś w sektorze detalicznym. Mimo podwyżek cen paliw tradycyjnych autogaz stosunkowo stabilnie trzyma się pozycji poniżej 2,50 zł/l i kosztuje 2,48 zł/l.

Regionalna rozpiętość średnich cen benzyny 95 jest stosunkowo duża - bowiem najtaniej, ok. 5,21 zł/l kosztuje tankowanie w województwach pomorskim i lubuskiem, zaś najwięcej - 5,28 zł/l w województwie podkarpackim. Ceny oleju napędowego wahają się od 4,98 zł/l na Dolnym Śląsku do 5,07 zł/l w województwie świętokrzyskim.

Miastem o najtańszej benzynie jest w tym tygodniu Rzeszów. Tam kosztuje ona średnio 5,22 zł/l. Najdrożej muszą ją tankować kierowcy z Kielc - po 5,31 zł/l. Diesel za 4,96 zł/l uda się jeszcze zatankować w Rzeszowie i Wrocławiu. 5,08 zł/l kosztuje on już w Kielcach i Olsztynie.

Autogaz w polskich miastach cechuje sygnalizowana przez nas wielokrotnie duża rozpiętość cen - 2,40 zł/l płacą za niego kierowcy w Katowicach, zaś aż 2,62 zł/l - w Szczecinie.
Zapraszamy na prezentację zakładu produkcyjnego I-MAXIMUM

Pozostałe aktualności

e-petrol.pl: ceny na stacjach bez dużych zmian

e-petrol.pl: ceny na stacjach bez dużych zmian

Pierwsza od pięciu tygodni obniżka detalicznych cen benzyny może cieszyć kierowców, ale napięta sytuacja polityczna na Bliskim Wschodzie, która może przełożyć się na skokowy wzrost notowań ropy naftowej, nie pozwala patrzeć w przyszłość z dużym optymizmem.

Może powstać podwodny ropociąg na Morzu Kaspijskim

Może powstać podwodny ropociąg na Morzu Kaspijskim

Kazachstan zabiega o dywersyfikację szlaków eksportu ropy i chce zbudować rurociąg na dnie Morza Kaspijskiego.

Nowe firmy transportują rosyjską ropę do Indii

Nowe firmy transportują rosyjską ropę do Indii

Rejestracja przewoźników morskich w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Hongkongu jest relatywnie łatwa, dlatego spedytorzy objęci sankcjami są szybko zastępowani nowymi.

Wstrzymane wydobycie ropy w Kazachstanie

Wstrzymane wydobycie ropy w Kazachstanie

Ze względu na podnoszący się poziom wody zamknięto już ponad 600 odwiertów produkcyjnych w Aktobe i Atyrau w Kazachstanie.

Fuzji Orlenu z Lotosem nie da się cofnąć

Fuzji Orlenu z Lotosem nie da się cofnąć

W czwartek na antenie TVP Info minister aktywów państwowych Borys Budka ocenił, że wycofanie się z fuzji Orlenu z Lotosem jest obecnie niemożliwe.

W pobliżu Naftoportu PERN chce budować terminal chemiczny

W pobliżu Naftoportu PERN chce budować terminal chemiczny

Prezes PERN Mirosław Skowron przekazał w czwartek, że spółka planuje budowę terminala chemicznego na terenach w pobliżu Naftoportu.