e-petrol.pl: pierwsze wakacyjne wyjazdy będą tańsze

Tuż przed rozpoczęciem wakacji paliwa na stacjach znów tanieją, co z pewnością ucieszy kierowców planujących w najbliższych dniach urlopowe wyjazdy. Potaniał nie tylko autogaz, czego można było się spodziewać, ale również benzyna Pb95 i olej napędowy.

Największa przecena dotyczy w tym tygodniu oleju napędowego, który, w porównaniu do wyników ostatniego notowania, jest tańszy o 6 groszy i kosztuje 6,39 zł/l. Taka sama średnia ogólnopolska cena diesla, w bieżącym roku jak dotąd najniższa, obowiązywała w połowie stycznia. Wynoszący 4 grosze spadek dotyczy też 95-oktanowej benzyny, oferowanej na stacjach po 6,39 zł/l, czyli po tyle samo, co w połowie marca. Autogaz jest natomiast tańszy o 2 grosze i w sprzedaży detalicznej dostępny przeciętnie po 2,67 zł/l. 

Na paliwowej mapie Polski wyróżniają się dziś Warmia i Mazury, chętnie wybierane jako miejsce letniego wypoczynku - w tej części kraju najmniej kosztuje tankowanie Pb95, oleju i LPG. Ich średnie ceny to dziś: 6,29 zł dla benzyny i diesla oraz 2,55 zł dla autogazu. 

Najdrożej jest zaś w równie atrakcyjnych turystycznie regionach, tj. na Podlasiu i w województwie zachodniopomorskim - w Polsce północno-wschodniej za litr benzyny płaci się 6,49 zł, a za tę samą ilość ON - 6,52 zł. W Polsce północno-zachodniej litr LPG kosztuje przeciętnie 2,78 zł.

Program Partnerski ENERGIA PALIW