e-petrol.pl: autogaz tani jak przed wojną

Koszty tankowania spadają kolejny tydzień z rzędu, a szczególne powody do zadowolenia mają kierowcy samochodów z instalacją LPG. Zauważalna przecena na hurtowym rynku gazu płynnego spowodowała kolejne obniżki cen autogazu na stacjach, które sprawiły że to paliwo jest tak tanie, jak było w przeddzień napaści Rosji na Ukrainę.

Z najnowszego raportu cenowego e-petrol.pl wynika, że autogaz potaniał o 3 grosze i w połowie czerwca za jego litr płaci się przeciętnie 2,69 zł. Pomimo tego, że w ostatnich dniach paliwa drożały w rafineriach, pozostające na wysokim poziomie marże detaliczne oraz nie do końca przeniesione na rynek detaliczny hurtowe obniżki z przełomu maja i czerwca, dały przestrzeń do dalszej przeceny na stacjach. W efekcie "95" jest tańsza o 6 groszy, a olej napędowy o 4 grosze. Średnie ogólnopolskie ceny tych paliw wynoszą obecnie 6,43 zł/l i 6,45 zł/l.

Zdecydowanie najtaniej jest dziś na Warmii i Mazurach, gdzie najmniej kosztują Pb95, diesel i LPG. Ich aktualne ceny w tym regionie to: 6,31 zł/l, 6,32 zł/l i 2,55 zł/l.

Benzyna 95-oktanowa z ceną 6,50 zł/l jest najdroższa na Podlasiu, olej napędowy oferowany średnio po 6,54 zł/l na Dolnym Śląsku, a autogaz w województwie lubuskim, gdzie jego litr kosztuje przeciętnie 2,79 zł/l.
Program Partnerski ENERGIA PALIW