e-petrol.pl: festiwal podwyżek trwa w najlepsze

Po największych w tym roku podwyżkach cen benzyny i diesla, jakie miały miejsce na przełomie października i listopada, sytuacja na stacjach w tym tygodniu jeszcze bardziej zmartwi kierowców.

Z najnowszego badania, zrealizowanego przez e-petrol.pl, wynika, że znów widzimy na stacjach skokowy wzrost cen diesla, który jest następstwem wysokich podwyżek cen tego paliwa w hurcie. Olej podrożał w ostatnich dniach aż o 23 grosze i kosztuje przeciętnie 6,69 zł/l. O 7 groszy więcej niż na koniec października tankujący płacą też za litr Pb95, oferowanej w sprzedaży detalicznej po 6,54 zł.  Od połowy ubiegłego miesiąca stabilna pozostaje natomiast cena autogazu, która wynosi 3,09 zł/l. 

Regionem z najniższymi cenami benzyny Pb95 i oleju napędowego jest aktualnie Wielkopolska, w której za ich litr płaci się średnio 6,50 i 6,63 zł/l. LPG z ceną 3,06 zł/l jest najtańszy na Górnym Śląsku. 

Najwięcej tankowanie "95" kosztuje w województwie zachodniopomorskim, w którym jej litr oferowany jest na stacjach po 6,59 zł. Podlasie wyróżnia się zaś najwyższą ceną ON - 6,75 zł/l, a Dolny Śląsk analogiczną ceną autogazu - 3,18 zł/l.Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Pozostałe aktualności

Diesel z Indii zastępuje rosyjskie paliwo

Diesel z Indii zastępuje rosyjskie paliwo

Zakaz eksportu oleju napędowego z Rosji wpłynął w październiku na dostawy tureckie. Wielkość rosyjskiego eksportu do Turcji spadła o 21 proc., czyli do najniższego poziomu od lutego.

Kandydat na pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Kandydat na pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Z projektowanego rozporządzenia rządu wynika, że pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej będzie mógł zostać wiceminister w resorcie właściwym do spraw energii.

Pentagon uważa, że to nie Huti porwało tankowiec

Pentagon uważa, że to nie Huti porwało tankowiec

Dwa dni po tym, jak rozeszła się wiadomość, że przedstawiciele Huti w Jemenie próbowali przejąć powiązany z Izraelem tankowiec, co wydawało się szczególnym rodzajem eskalacji konfliktu, Pentagon odrzucił tę teorię.

Orlen wykorzysta wodę z Wisły

Orlen wykorzysta wodę z Wisły

W Płocku na terenie zakładu produkcyjnego Orlenu rozpoczęto budowę stacji uzdatniania i demineralizacji wody wiślanej.

Rijad chce wesprzeć Teheran

Rijad chce wesprzeć Teheran

Arabia Saudyjska zwróciła się do Iranu z ofertą zacieśnienia współpracy i inwestycji w jego gospodarkę dotkniętą sankcjami, jeśli Republika Islamska powstrzyma swoich regionalnych pełnomocników przed przekształceniem wojny między Izraelem a Hamasem w szerszy konflikt, podała agencja Bloomberg.

Dostawy kazachskiej ropy do Niemiec będą większe

Dostawy kazachskiej ropy do Niemiec będą większe

Kaztransoil zapowiedział, że do końca listopada wyśle do Niemiec więcej ropy niż planowano – nie 100 tys. ton, ale 154 tys. ton.