MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

e-petrol.pl: przecena diesla nie hamuje

Pomimo wzrostu cen ropy i oleju napędowego na światowych giełdach paliwo to nie przestaje tanieć na stacjach. W ostatnich dniach jego średnia ogólnopolska cena po raz kolejny zauważalnie spadła.

e-petrol.pl: przecena diesla nie hamuje
Z najnowszego monitoringu cenowego e-petrol.pl wynika, że olej napędowy potaniał o 5 groszy i dziś jego litr kosztuje przeciętnie 6,06 zł. Na stabilnym od ubiegłego tygodnia poziomie pozostają natomiast ceny Pb95. Za jej litr tankujący płacą średnio 6,49 zł. Najmniejsza - dwugroszowa obniżka - dotyczy LPG, oferowanego na stacjach po 2,97 zł/l. 

Aktualnie benzyna 95-oktanowa z ceną 6,35 jest najtańsza na Opolszczyźnie. W tej części Polski oraz w Małopolsce, na Górnym Śląsku, Warmii i Mazurach oraz w województwie świętokrzyskim najmniej płaci się za zakup diesla - 6,03 zł/l. Również na Górnym Śląsku e-petrol.pl zarejestrował najniższe ceny autogazu, który kosztuje tam 2,85 zł/l. 

Najdrożej jest zaś na Dolnym Śląsku, Kujawach i Pomorzu oraz na Mazowszu. W Polsce południowej najwięcej kosztuje Pb95 i LPG - 6,54 i 3,10 zł/l. Ta sama średnia cena benzyny obowiązuje również na Kujawach i Pomorzu. W Polsce centralnej z ceną 6,13 zł/l najdroższy jest olej napędowy.   

Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!