e-petrol.pl: diesel goni benzynę

W ostatnim tygodniu marca paliwa na stacjach nadal tanieją, co jest szczególnie widoczne w przypadku oleju napędowego, którego detaliczna cena szybko zbliża się do notowań 95-oktanowej benzyny.

Przecena, jaka miała miejsce na rynku ropy w ubiegłym tygodniu spowodowała, że paliwa na stacjach nadal tanieją. W porównaniu do wyników ostatniego notowania litr diesla kosztuje 6,75 zł, co oznacza obniżkę jego średniej ogólnopolskiej ceny aż o 14 groszy. Od 8 lutego ceny oleju nieprzerwanie idą w dół i do dzisiaj spadły o prawie 80 groszy.

O 6 groszy tańsza niż przed tygodniem jest też benzyna Pb95, oferowana na stacjach po 6,62 zł/l. Symboliczna, jednogroszowa korekta dotyczy natomiast ceny autogazu, która wynosi dziś 3,14 zł/l - dokładnie tyle samo ile w połowie stycznia br.

Aktualnie benzynę 95-oktanową w najbardziej atrakcyjnych cenach można tankować w województwie śląskim oraz na Warmii i Mazurach, gdzie płaci się za jej litr przeciętnie 6,56 zł. W drugim z wymienionych regionów z ceną 6,69 zł/l najtańszy jest też diesel. Autogaz kosztuje najmniej w województwie świętokrzyskim - 3,08 zł/l.

Najdroższymi województwami są natomiast Dolny Śląsk i Mazowsze. W południowej części Polski najwięcej płaci się za Pb95 i LPG: 6,71 i 3,22 zł/l. W Polsce centralnej obowiązuje ta sama średnia cena popularnej benzyny oraz z ceną 6,83 zł/l najdroższy jest olej napędowy.
Petroleum Ukraine 2024