MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

e-petrol.pl: diesel goni benzynę

W ostatnim tygodniu marca paliwa na stacjach nadal tanieją, co jest szczególnie widoczne w przypadku oleju napędowego, którego detaliczna cena szybko zbliża się do notowań 95-oktanowej benzyny.

e-petrol.pl: diesel goni benzynę
Przecena, jaka miała miejsce na rynku ropy w ubiegłym tygodniu spowodowała, że paliwa na stacjach nadal tanieją. W porównaniu do wyników ostatniego notowania litr diesla kosztuje 6,75 zł, co oznacza obniżkę jego średniej ogólnopolskiej ceny aż o 14 groszy. Od 8 lutego ceny oleju nieprzerwanie idą w dół i do dzisiaj spadły o prawie 80 groszy.

O 6 groszy tańsza niż przed tygodniem jest też benzyna Pb95, oferowana na stacjach po 6,62 zł/l. Symboliczna, jednogroszowa korekta dotyczy natomiast ceny autogazu, która wynosi dziś 3,14 zł/l - dokładnie tyle samo ile w połowie stycznia br.

Aktualnie benzynę 95-oktanową w najbardziej atrakcyjnych cenach można tankować w województwie śląskim oraz na Warmii i Mazurach, gdzie płaci się za jej litr przeciętnie 6,56 zł. W drugim z wymienionych regionów z ceną 6,69 zł/l najtańszy jest też diesel. Autogaz kosztuje najmniej w województwie świętokrzyskim - 3,08 zł/l.

Najdroższymi województwami są natomiast Dolny Śląsk i Mazowsze. W południowej części Polski najwięcej płaci się za Pb95 i LPG: 6,71 i 3,22 zł/l. W Polsce centralnej obowiązuje ta sama średnia cena popularnej benzyny oraz z ceną 6,83 zł/l najdroższy jest olej napędowy.
Zwiększ swoją widoczność i sprzedaż w międzynarodowej sieci UTA!

Pozostałe aktualności

Miliarderzy inwestują w ropę

Miliarderzy inwestują w ropę

Miliarder Carlos Slim kupuje udziały w dużym polu naftowym Zama w Meksyku od amerykańskiej firmy Talos Energy Inc., która była w konflikcie z narodową firmą Pemex.

Seul ponownie kupuje rosyjską benzynę

Seul ponownie kupuje rosyjską benzynę

Odradza się eksport rosyjskiej benzyny do Korei Południowej: dane firmy Kpler pokazują, że w maju Seulowi udało się sprowadzić bezpośrednio z Rosji 160 tys. ton paliwa, podaje agencja Bloomberg.

W Andrychowie powstaje nowa stacja paliw z myjnią

W Andrychowie powstaje nowa stacja paliw z myjnią

Pod koniec ub. roku przy centrum handlowym w Andrychowie przy ul. Biała Droga otwarta została nowa stacja Orlen, ale w mieście konkurencja paliwowa ma się jeszcze zwiększyć.

Aker BP odkrywa duże pole naftowe u wybrzeży Norwegii

Aker BP odkrywa duże pole naftowe u wybrzeży Norwegii

Wyniki wiercenia otworu poszukiwawczego Ost Frigg Beta/Epsilon na Morzu Północnym przerosły oczekiwania geologów spółki. Według wstępnych szacunków odkryte złoże zawiera od 40 do 90 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej.

Rosja będzie przestrzegać decyzji podjętych w ramach OPEC+

Rosja będzie przestrzegać decyzji podjętych w ramach OPEC+

Przed zaplanowanym na 4 czerwca spotkaniem OPEC+ wicepremier Aleksander Nowak stara się jak najdobitniej wyrazić stanowisko Rosji.

Rosja straciła europejski rynek diesla

Rosja straciła europejski rynek diesla

Unia była w stanie z łatwością zastąpić dostawy oleju napędowego z Rosji paliwem od innych dostawców – czytamy w tekście dziennika „Rzeczpospolita”.