e-petrol.pl: autogaz poniżej 3 złotych

Początek listopada to dla kierowców dobry czas, ponieważ na stacjach ponownie tanieją paliwa, a skala obniżek jest nawet większa od prognoz.

Największa, bo aż 24-groszowa przecena dotyczy średniej ogólnopolskiej ceny benzyny Pb95, która kosztuje dziś 6,60 zł/l. O 10 groszy potaniał olej napędowy, którego cena po 3 tygodniach ponownie znalazła się poniżej poziomu 8 złotych i wynosi aktualnie 7,96 zł/l. W ciągu tygodnia o 6 groszy spadła też cena LPG, oferowanego na stacjach po 2,99 zł/l. Ceny tego paliwa, niższe od 3 zł, e-petrol.pl ostatni raz notował w marcu tego roku.

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo świętokrzyskie, w którym najmniej kosztuje tankowanie benzyny 95-oktanowej i LPG. W tej części Polski ich średnie ceny wynoszą 6,54 i 2,90 zł/l. Olej napędowy z ceną 7,92 zł/l jest najtańszy na Podkarpaciu.

Za zakup Pb95 i diesla najwięcej płaci się natomiast w województwie zachodniopomorskim - odpowiednio 6,67 i 7,98 zł/l. Autogaz z ceną 3,20 zł/l w dalszym ciągu jest najdroższy na Dolnym Śląsku.  
Paliwa TotalEnergies - jakość i cena w trosce o Twój biznes