e-petrol.pl: koniec lipca przynosi obniżki na stacjach paliw

W mijającym tygodniu zanotowaliśmy spadek cen wszystkich gatunków paliw. Najmocniej, bo aż o 12 groszy, potaniała 95-oktanowa benzyna.

Litr podstawowej benzyny kosztuje aktualnie średnio 7,32 zł, a cena tego paliwa na przestrzeni miesiąca obniżyła się o 60 groszy. W ostatnich dniach niespodziewanie taniał też olej napędowy, który średnio w Polsce kosztuje aktualnie 7,57 zł/l. Zmiana nie jest duża, bo wyniosła jedynie 2 grosze, ale kierunek jest pozytywnym zaskoczeniem. Mniej za tankowanie płacą też kierowcy samochodów z instalacją LPG – litr autogazu, po obniżce o 4 grosze, kosztuje średnio 3,35 zł.

Ostatnie zmiany na rynku paliw powodują, że na wielu stacjach, które oferują wakacyjne rabaty na tankowanie, benzynę 95-oktanową można realnie kupić za mniej niż 7 złotych. Takie miejsca można znaleźć na pewno w woj. łódzkim, gdzie tankowanie w tym tygodniu jest najtańsze. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje w tym regionie 7,23 zł/l, średnia dla oleju napędowego to 7,43 zł/l a dla autogazu 3,18 zł/l.

Z cenami 7,39 zł/l dla 95-oktanowej benzyny i 7,65 zł za litr diesla, na przeciwnym cenowym biegunie znajduje się Małopolska. Rekordowo wysokie ceny autogazu na poziomie 3,55 zł/l, w tym tygodniu zanotowaliśmy w woj. dolnośląskim.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Pozostałe aktualności

Ekoenergetyka udostępni Orlen Deutschland nowoczesną ładowarkę

Ekoenergetyka udostępni Orlen Deutschland nowoczesną ładowarkę

Spółka Ekoenergetyka przedłużyła umowę z Orlen Deutschland. W ramach kontraktu niemiecka spółka Orlenu złożyła zamówienie obejmujące najbardziej zaawansowany model ładowarki Ekoenergetyki - Axon Easy 400 - zostając pierwszym odbiorcą tego urządzenia.

PERN będzie nadal inwestował w infrastrukturę

PERN będzie nadal inwestował w infrastrukturę

PERN planuje dalsze modernizacje i remonty infrastruktury kolejowej, w tym nawierzchni torowej i bocznic w swoich bazach paliw – podała Polska Agencja Prasowa.

Indie zwiększą w tym roku zużycie ropy o 230 tys. baryłek dziennie

Indie zwiększą w tym roku zużycie ropy o 230 tys. baryłek dziennie

Według Argus Consulting popyt na surowce w Indiach na koniec 2023 roku może wzrosnąć o 230 tys. baryłek dziennie w porównaniu do wolumenu rafinacji ropy naftowej w ubiegłym roku.

Sankcje na trzy kolejne tankowce przewożące rosyjską ropę

Sankcje na trzy kolejne tankowce przewożące rosyjską ropę

Władze USA kontynuują walkę z obchodzeniem sankcji i nałożyły kary na trzy kolejne statki przewożące rosyjską ropę naftową po cenach przekraczających pułap cenowy. Amerykanie wywierają też presję na kraje, pod których banderami pływają statki „floty cieni”.

Główne firmy naftowe tworzą Kartę Dekarbonizacji

Główne firmy naftowe tworzą Kartę Dekarbonizacji

Jednym z rezultatów 28. Konferencji ONZ w sprawie Zmian Klimatu (COP-28) było porozumienie wielu firm w sprawie stworzenia porozumienia dotyczącego dekarbonizacji.