e-petrol.pl: paliwo miało drożeć i drożeje

Zgodnie z oczekiwaniami analityków e-petrol.pl ceny w tym tygodniu podskoczyły. Skala zmian w przypadku benzyny bezołowiowej 95 to znów cztery grosze na litrze, a w porównaniu z połową czerwca - aż 13 groszy.

Średnia cena Pb95 dzisiaj to 4,27 zł/l. Wysokooktanowa odmiana benzyny - Pb98 sprzedawana jest w cenie 4,59 zł/l. To o 3 grosze drożej niż tydzień temu. W przypadku diesla zwyżka wyniosła dwa grosze i paliwo to kosztuje średnio 4,21 zl/l. Tendencje podwyżkowe najsłabiej uwidoczniły się w notowaniu cen LPG, które wzrosło zaledwie o 1 grosz na litrze - paliwo to kosztuje dzisiaj 1,99 zł.

W tym momencie najkorzystniejszą sytuację cenową na stacjach paliw mają mieszkańcy woj. łódzkiego i Śląska, tam bowiem diesel kosztuje średnio 4,16 zł/l. Łódzkie to także województwo o najtańszej benzynie Pb95 – jej cena to 4,22 zł/l. Najdroższy olej napędowy średnio jest na Opolszczyźnie, gdzie jego litr kosztuje 4,27 zł. Podkarpacie z kolei jest regionem o najdroższej benzynie Pb95, która kosztuje tam 4,31 zł/l. Spora rozpiętość cenowa dotyczy w tym tygodniu autogazu – w Wielkopolsce średnia cena to 1,93 zł, a na Pomorzu Zachodnim 2,08 zł/l.

Jeśli chodzi o stolice wojewódzkie, najtaniej jest w tym tygodniu w Łodzi – średnia cena Pb95 to 4,21, a ON – 4,11 zł/l. Katowice z kolei są obecnie miastem o najwyższej średniej Pb95 – płaci się tam za litr 4,35 zł. Najdroższy diesel pojawił się natomiast w Opolu, gdzie kosztuje 4,27 zł/l.

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Pozostałe aktualności

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Unipetrol z Grupy Orlen buduje instalację odzysku ciepła w zakładzie produkcyjnym w Kralupach nad Wełtawą.

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Zakaz eksportu paliw z Kazachstanu transportem drogowym został przedłużony o kolejne sześć miesięcy.

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Lukoil dokona przeglądu swojej strategii dotyczącej rafinerii w Burgas i innych aktywów w Bułgarii i możliwe, że finalnie wystawi je na sprzedaż.

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

Z przyczyn technicznych władze USA mogą nie być w stanie w pełni wykorzystać spadających cen surowców w celu uzupełnienia wyczerpanych rezerw – podała agencja Bloomberg.

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

W poniedziałek dotychczasowy wiceminister klimatu Adam Gibourge-Czetwertyński został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej - podało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają na ogólnopolski cykl spotkań on-line mający przybliżyć główne założenia KSeF mikroprzedsiębiorcom. Ministerstwo zachęca, aby zalogować się do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i przetestować jego możliwości.