e-petrol.pl: dobre wiadomości dla tankujących diesla i LPG

W połowie października koszty tankowania spadają. Jak wynika z najnowszego badania sytuacji cenowej na stacjach benzynowych w Polsce, realizowanego na podstawie danych pozyskiwanych przez e-petrol.pl i użytkowników aplikacji tuTankuj, wszystkie paliwa potaniały.

Szczególne powody do zadowolenia mają kupujący olej napędowy i autogaz – ceny tych paliw ustanowiły w tym tygodniu tegoroczne minima.

Spadające od początku miesiąca hurtowe ceny benzyn i diesla spowodowały, że również na stacyjnych pylonach pojawiły się obniżki. Po trwającym od końca września okresie stabilizacji detalicznych cen benzyn, zarówno Pb95, jak i 98-oktanowa odmiana tego paliwa, potaniały o 4 grosze i obecnie ich średnie, ogólnopolskie ceny wynoszą 4,92 i 5,25 PLN/l. O 4 grosze na litrze tańszy jest również olej napędowy. Diesel aktualnie kosztuje najmniej od początku roku i oferuje się go w sprzedaży przeciętnie po 4,93 PLN/l.

Choć na przestrzeni minionego tygodnia średnia cena LPG spadła tylko o 2 grosze, to tankujący autogaz mogą cieszyć się z coraz niższych kosztów jego tankowania. Litr LPG na stacjach to średnio wydatek rzędu 1,95 PLN/l. Ostatni raz tak tanio to paliwo tankowaliśmy ponad dwa lata temu - w sierpniu 2017 r.

Do rejonów z najniższymi cenami benzyn należą obecnie województwo łódzkie i świętokrzyskie, w których odpowiednio Pb95 kosztuje 4,89 PLN/l, a Pb98 5,15 PLN/l. Olej napędowy w najkorzystniejszych dla kierowców cenach można zatankować na Opolszczyźnie i Śląsku, gdzie oferuje się go przeciętnie po 4,92 PLN/l. W tym tygodniu najniższe ceny LPG e-petrol.pl zarejestrował zaś na Podlasiu i we wspomnianym województwie świętokrzyskim, w których autogaz tankuje się średnio po 1,92 PLN/l.

Zdecydowanie najdrożej jest natomiast w województwie zachodniopomorskim, w którym najwięcej płaci się za wszystkie rodzaje paliw. Benzyny: 95- i 98-oktanowa kosztują tam: 4,97 i 5,34 PLN/l, olej napędowy - 4,98 PLN/l, a autogaz - 2,02 PLN. Ponadto w identycznej, średniej cenie benzynę Pb95 tankuje się też w województwie lubuskim, diesla na Mazowszu i w Małopolsce, a LPG w województwie pomorskim. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Pozostałe aktualności

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Inwestycje w czeskiej rafinerii Orlenu

Unipetrol z Grupy Orlen buduje instalację odzysku ciepła w zakładzie produkcyjnym w Kralupach nad Wełtawą.

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Kazachstan przedłuża zakaz eksportu

Zakaz eksportu paliw z Kazachstanu transportem drogowym został przedłużony o kolejne sześć miesięcy.

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Aktywa Lukoila w Bułgarii mogą zostać sprzedane

Lukoil dokona przeglądu swojej strategii dotyczącej rafinerii w Burgas i innych aktywów w Bułgarii i możliwe, że finalnie wystawi je na sprzedaż.

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

USA nie skorzystają na niskich cenach ropy

Z przyczyn technicznych władze USA mogą nie być w stanie w pełni wykorzystać spadających cen surowców w celu uzupełnienia wyczerpanych rezerw – podała agencja Bloomberg.

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Nowy pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

W poniedziałek dotychczasowy wiceminister klimatu Adam Gibourge-Czetwertyński został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej - podało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Jak uzyskać dostęp do Krajowego Systemu e-Faktur?

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają na ogólnopolski cykl spotkań on-line mający przybliżyć główne założenia KSeF mikroprzedsiębiorcom. Ministerstwo zachęca, aby zalogować się do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) i przetestować jego możliwości.