Shell Franczyza

PGNiG zaktualizowało udziały w Libii

Polski monopolista gazowy PGNiG zdecydował się zaktualizować wartość swych udziałów w spółce POGC Libya BV. Odpis wyniesie 420 milionów złotych, natomiast 136 milionów złotych przeznaczono na rezerwę.

Polish Oil and Gas Company Libya (POGC) Libya B.V. to spółka w pełni zależna od PGNiG, która została utworzona w celu poszukiwania złóż gazu i ropy naftowej na terenie libijskiego basenu naftowego Murzuq. 

W piątek PGNiG podał, że zarząd dokonał odpisu aktualizującego wartość udziałów w POGC Libya BV oraz zdecydował się zawiązać rezerwę na pokrycie pozostałych do realizacji zobowiązań koncesyjnych projektu Murzuq w Libii.

Przyszłość koncesji stoi na razie pod znakiem zapytania. Wiadomo, że wygasa we wrześniu 2014 a jej przedłużenie jest niepewne ze względu na trudną geopolityczną sytuację w Libii. 

Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Światowa podaż ropy wzrosła o 240 tys. baryłek dziennie w lutym

Światowa podaż ropy wzrosła o 240 tys. baryłek dziennie w lutym

Międzynarodowa Agencja Energetyczna przewiduje, że w 2025 światowy rynek odnotuje wzrost podaży ropy naftowej o półtora miliona baryłek dziennie — do 104,5 mln baryłek.

Arabia Saudyjska wyśle w kwietniu mniej ropy do Chin

Arabia Saudyjska wyśle w kwietniu mniej ropy do Chin

Saudi Aramco zamierza drastycznie ograniczyć dostawy ropy naftowej do Chin. Eksport może spaść do najniższego poziomu w ciągu 10 miesięcy.

Rafinerie w Kazachstanie będą prywatyzowane

Rafinerie w Kazachstanie będą prywatyzowane

Rząd w Astanie planuje sprzedać udziały w dwóch z trzech największych rafinerii w kraju osobom prywatnym, informuje agencja Reutera, powołując się na Agencję Ochrony i Rozwoju Konkurencji (APDC) Kazachstanu.

Kraje OPEC+ dostarczyły rekordową ilość paliw

Kraje OPEC+ dostarczyły rekordową ilość paliw

Jak podaje agencja Reutera, powołując się na dane dotyczące transportu oraz opinie analityków, najwięksi producenci ropy naftowej na Bliskim Wschodzie eksportowali rekordowe ilości rafinowanych produktów naftowych, zmniejszając w ten sposób ogólny wpływ cięć w produkcji ropy naftowej na rynek.