MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

PGNiG zaktualizowało udziały w Libii

Polski monopolista gazowy PGNiG zdecydował się zaktualizować wartość swych udziałów w spółce POGC Libya BV. Odpis wyniesie 420 milionów złotych, natomiast 136 milionów złotych przeznaczono na rezerwę.

Polish Oil and Gas Company Libya (POGC) Libya B.V. to spółka w pełni zależna od PGNiG, która została utworzona w celu poszukiwania złóż gazu i ropy naftowej na terenie libijskiego basenu naftowego Murzuq. 

W piątek PGNiG podał, że zarząd dokonał odpisu aktualizującego wartość udziałów w POGC Libya BV oraz zdecydował się zawiązać rezerwę na pokrycie pozostałych do realizacji zobowiązań koncesyjnych projektu Murzuq w Libii.

Przyszłość koncesji stoi na razie pod znakiem zapytania. Wiadomo, że wygasa we wrześniu 2014 a jej przedłużenie jest niepewne ze względu na trudną geopolityczną sytuację w Libii. 

Słowa kluczowe:

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023

Rynek paliw Polsce w latach 2022 i 2023 przechodził dynamiczne zmiany, dlatego w najnowszej edycji Raportu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, analiz cenowych i prognoz na rok 2024. 

Raport - Polski Rynek Paliw 2022/2023