MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Teksańska branża energetyczna wraca do życia po huraganie Beryl

Firmy energetyczne w Teksasie rozpoczęły we wtorek przywracanie działalności po tym, jak w związku z huraganem Beryl, który na początku tego tygodnia dotarł do wybrzeża Zatoki Meksykańskiej w Teksasie, zamknięto niektóre porty, a rafinerie ograniczyły produkcję.

Wczesnym rankiem w poniedziałek Beryl, który przez pewien czas uważany był za najwcześniejszy huragan piątej kategorii w historii, dotarł do Teksasu, przynosząc ulewne deszcze i ostrzeżenia przed potencjalnymi sztormowymi przypływami, powodziami i tornadami. W momencie dojścia do lądu Beryl stracił na sile i został zdegradowany do pierwszej kategorii.

Niektóre porty wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, obsługujące amerykański eksport ropy naftowej i LNG, zostały prewencyjnie zamknięte dla ruchu przed sztormem. Port w Corpus Christi poinformował w poniedziałek, że zostanie ponownie otwarty we wtorek i wznowi normalną działalność po przeprowadzeniu ocen skutków, które nie wykazały żadnych poważnych uszkodzeń. Natomiast kanał żeglugowy portu w Corpus Christi był już otwarty w poniedziałkowe popołudnie.

Port w Houston natomiast poinformował w poniedziałek, że po przeprowadzeniu wstępnej oceny swoich obiektów, zasilania i systemów, wszystkie terminale portu Houston pozostaną zamknięte we wtorek 9 lipca. Władze portu będą kontynuować ocenę i naprawę uszkodzeń we wtorek i podejmą decyzję czy uruchomią port w środę.

Rafineria Phillips 66 poinformowała, że huragan Beryl nie miał wpływu na jej działalność. Rafinerie w Lake Charles (Luizjana) i Sweeny (Teksas) należące do Phillips 66 działają i mają zapewnione dostawy prądu – poinformowała firma w poniedziałek. Rafineria Citgo Petroleum tymczasowo ograniczyła produkcję paliwa w swojej rafinerii Corpus Christi o mocy 165 000 baryłek dziennie w miniony weekend.

Więcej w kategorii

ONGC chce odebrać swoje należności w ropie

ONGC chce odebrać swoje należności w ropie

Indyjska państwowa spółka naftowa ONGC złożyła wniosek do Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych o uzyskanie licencji na działalność w Wenezueli.

Światowy popyt na ropę wraca do poziomu sprzed pandemii

Światowy popyt na ropę wraca do poziomu sprzed pandemii

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE) opublikowała zaktualizowaną prognozę popytu na ropę na 2024 rok, obniżając nieco wcześniejsze szacunki. Według MAE, globalny popyt na ropę naftową wzrośnie w tym roku o 974 tys. baryłek dziennie, do poziomu 103,06 mln bbl/d.

Orlen Lietuva liderem na rynku litewskim

Orlen Lietuva liderem na rynku litewskim

Spółka Orlen Lietuva, należąca do polskiego koncernu Orlen, odnotowała w 2023 roku rekordowe przychody wynoszące 6,4 miliarda euro. To czyni ją liderem wśród litewskich firm pod tym względem.

USA chcą uzupełnić strategiczne rezerwy ropy

USA chcą uzupełnić strategiczne rezerwy ropy

Departament Energii Stanów Zjednoczonych (DoE) ogłosił plany zakupu 4,5 miliona baryłek ropy naftowej do grudnia 2024 roku w celu uzupełnienia Strategicznej Rezerwy Naftowej (SPR).

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.