Magazyn Branżowych Inspiracji

Wielkiej Brytanii potrzebne są inwestycje w wydobycie węglowodorów

Produkcja ropy i gazu w Wielkiej Brytanii może do 2030 r. być prawie o jedną trzecią wyższa niż wynoszą obecne prognozy, ale pod warunkiem, że krajowi uda się przyciągnąć nowe inwestycje o wartości około 25 miliardów USD.

Offshore Energies UK, dawniej Oil and Gas UK opublikowało raport dotyczący gospodarki i ludzi za rok 2024, w którym twierdzi, że przy odpowiednim wsparciu politycznym inwestycji w tak zwaną energię morską dochody mogą wzrosnąć do ponad 25 mld USD z 16,5 mld USD w 2023 roku.

Energia morska obejmuje ropę i gaz, wodór, wychwytywanie dwutlenku węgla i morską energię wiatrową.

Dzięki polityce wsparcia branża może zapewnić trwałą wartość gospodarczą, zwiększyć wydajność łańcucha dostaw, utrzymać miejsca pracy, zapewnić bezpieczeństwo energetyczne, a wszystko to przy jednoczesnej realizacji celów klimatycznych – uważa Offshore Energies UK.

Wielka Brytania produkuje obecnie około 1,2 miliona baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, ale według prognoz North Sea Transition Authority – organu regulacyjnego branży cytowanego przez agencję Bloomberg – do 2030 roku wielkość ta gwałtownie spadnie do zaledwie 700 tys. baryłek dziennie.

Według Offshore Energies UK spadek może zostać złagodzony do 900 tys. baryłek dziennie, jeśli do branży będą nadal napływać inwestycje, jednak aby tak się stało, operatorzy ropy i gazu na Morzu Północnym potrzebują pomocy rządu.

Przyszłość branży jest jednak uzależniona od wyniku wyborów. Jeśli następny rząd będzie tworzyć Partia Pracy, to rozwój sektora wydobywczego może być zagrożony. Partia Pracy planuje podwyżkę podatków dla branży naftowej i gazowej. Deklarowała także swoim wyborcom anulowanie nowych koncesji poszukiwawczych.

Więcej w kategorii

Reliance zyskuje zgodę USA na wznowienie importu ropy z Wenezueli

Reliance zyskuje zgodę USA na wznowienie importu ropy z Wenezueli

Właściciel największej prywatnej rafinerii w Indiach, Reliance Industries, uzyskał od Stanów Zjednoczonych zgodę na współpracę z wenezuelską firmą PDVSA i import ropy z tego kraju.

Prezes MOL-a wzywa do powrotu do normalności na Węgrzech

Prezes MOL-a wzywa do powrotu do normalności na Węgrzech

Węgierski koncern naftowy MOL znalazł się w centrum uwagi po tym, jak jego prezes, Zsolt Hernadi, otwarcie skrytykował politykę fiskalną rządu, apelując o powrót do bardziej konwencjonalnych rozwiązań w ramach polityki finansowej.

Eni sprzedaje część biznesu biopaliwowego inwestorowi z USA

Eni sprzedaje część biznesu biopaliwowego inwestorowi z USA

Włoska firma energetyczna Eni zamierza sprzedać 20-25 proc. swojej spółki zależnej Enilive amerykańskiej firmie inwestycyjnej KKR za 3,125 mld EUR.

Chiny mogą zwiększyć import ropy ESPO z Rosji

Chiny mogą zwiększyć import ropy ESPO z Rosji

Według prognoz agencji Argus, Chiny mogą w najbliższych miesiącach zwiększyć import rosyjskiej ropy ESPO, co doprowadzi do wzrostu cen tego gatunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Pozostałe aktualności
Dyrektywa ETS 2 przyniesie podwyżki na rynku paliw

Dyrektywa ETS 2 przyniesie podwyżki na rynku paliw

Paliwa do napędu pojazdów oraz do ogrzewania domów podrożeją, bowiem pojawi się opłata od uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Orlen zadba o zaopatrzenie sektora grzewczego w LPG

Orlen zadba o zaopatrzenie sektora grzewczego w LPG

W środę, podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej do spraw infrastruktury krytycznej, górnictwa i energetyki, dyrektor obszaru regulacji Orlenu, Jakub Ruszel, poinformował, że zapotrzebowanie na LPG dla sektora grzewczego w Polsce w całości zostanie pokryte z krajowej produkcji i wydobycia Orlenu.

Plany produkcji zrównoważonego paliwa lotniczego w Bułgarii

Plany produkcji zrównoważonego paliwa lotniczego w Bułgarii

Firma Lukoil ogłosiła, że przygotowuje swoją rafinerię w Burgas do rozpoczęcia produkcji zrównoważonego paliwa lotniczego SAF. To zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno rosyjski koncern planował sprzedaż tego zakładu.

Zmiany w radzie nadzorczej Orlenu

Zmiany w radzie nadzorczej Orlenu

Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, Orlen S.A. ogłosił powołanie nowych członków rady nadzorczej. Do grupy dołączyli Marian Sewerski oraz Piotr Wielowieyski.

Tauron rozwija sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Gliwicach

Tauron rozwija sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Gliwicach

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polską Agencję Prasową, koncern Tauron zakończył uruchamianie 33 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych w Gliwicach, co znacząco zwiększa dostępność infrastruktury dla kierowców aut na prąd.

Katowice Airport z nowym węzłem towarowo-paliwowym

Katowice Airport z nowym węzłem towarowo-paliwowym

W środę Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL), zarządzające portem lotniczym Katowice, podpisało umowę na budowę węzła towarowo-paliwowego z bocznicą kolejową.