MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Shell planuje przebudowę niemieckiego kompleksu przerobu ropy naftowej

Shell poinformował, że jesienią 2024 roku planuje szeroko zakrojone prace i przebudowę Parku Energetycznego i Chemicznego Rheinland pod Kolonią, największego kompleksu rafinacji ropy naftowej w Niemczech.

Na początku tego roku Shell poinformował, że planuje przekształcić rafinerię w Wesseling w jednostkę produkcyjną olejów bazowych grupy III, wykorzystywanych do produkcji wysokiej jakości smarów, takich jak oleje silnikowe i przekładniowe.

Jesienią remont przejdzie część kompleksu Godorf w kompleksie Rheinland, natomiast według źródeł Bloomberga prace będą miały miejsce także w drugiej części parku rafineryjnego w Wesseling. Ostatnia gruntowna modernizacja instalacji przerobu ropy naftowej w Godorf miała miejsce jesienią 2019 r.

Jak zauważyła agencja Reutera, przestój oznacza, że instalacja przerobu ropy będzie wyłączona przez co najmniej kilka tygodni, a dostawy z rafinerii na rynek zostaną ograniczone.

Zgodnie z planem Shell przerób ropy naftowej w zakładzie w Wesseling zakończy się do 2025 r., ale będzie kontynuowany w zakładzie Godorf.

W ciągu ostatnich lat Shell zbył kilka rafinerii na całym świecie, m.in. sprzedał rafinerię Martinez w Kalifornii spółce PBF Holding Company oraz swoje 50 proc. udziałów w rafinerii Deer Park w Teksasie o wydajności 340 tys. baryłek dziennie na rzecz swojego partnera joint venture Pemex.

Więcej w kategorii

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

W czeskim zakładzie w Litvinovie Grupa Orlen uruchomiła nowoczesną instalację, która zwiększy siedmiokrotnie zdolność produkcyjną mieszanek bezpyłowych, wykorzystywanych do produkcji polietylenu i polipropylenu.

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Przesunięcie ruchu morskiego z Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego spowodowało zatory w porcie w Singapurze, jednym z najbardziej ruchliwych na świecie.

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Amerykańskie rafinerie przerabiają ropę naftową w najszybszym tempie w tym okresie od czasów poprzedzających pandemię, ale rosnące zapasy paliwa zaczęły wywierać wpływ na marże i prawdopodobnie sygnalizują nadchodzące spowolnienie.

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Turcja gwałtownie podniosła koszty tranzytu statków przez Bosfor. Od 1 lipca rejs statkiem po cieśninie będzie kosztować 5,07 USD za tonę ładunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW