MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Prezydent Biden jest gotowy ponownie skorzystać z SPR

Jeśli zajdzie taka potrzeba, prezydent Biden będzie wykorzystywał ropę naftową ze strategicznych rezerw ropy naftowej, powiedział doradca ds. energetyki Amos Hochstein, zauważając, że w rezerwach jest wystarczająca ilość ropy.

Hochstein podczas przemówienia na Światowej Konferencji Milken Institute powiedział, że zapasy (SPR) były zaopatrywane przez ostatnie kilka miesięcy, dlatego w jego ocenie jest tam wystarczająco dużo surowca, aby w razie potrzeby zająć się wszelkimi problemami gospodarczymi.

W Stanach Zjednoczonych zapasy ropy naftowej w SPR spadły z 638 mln baryłek do zaledwie 347 mln baryłek do lata 2023 r., w związku z próbą obniżenia cen benzyny dla konsumentów poprzez uwolnienie ponad 180 mln baryłek ropy z SPR.

Niedawno wznowiono rozmowy na temat ponownego wykorzystania SPR do obniżenia detalicznych cen paliw w przypadku eskalacji konfliktu między Izraelem a Hamasem, co może skutkować wyższymi cenami ropy, a w konsekwencji podwyżkami cen benzyny i oleju napędowego dla amerykańskich kierowców.
Według stanu na styczeń Departament Energii odkupił około 32,3 mln baryłek z ponad 180 mln baryłek uwolnionych w 2022 r. 

Oprócz tych wolumenów Departament Energii odzyskuje około 4 mln baryłek pożyczonych przedsiębiorstwom energetycznym. Wolumen w SPR w styczniu wyniósł około 364 milionów baryłek. Zapasy są jednak systematycznie odbudowywane.  

Departament Energii USA we wtorek ogłosił nowe zaproszenie do zakupu ropy w celu uzupełnienia SPR w cenie 79 dolarów za baryłkę lub niższej. Oferty w ramach bieżącego przetargu należy składać do 14 maja 2024 r., a dostawa ma nastąpić do magazynu Big Hill. Departament Energii anulował także 140 milionów baryłek sprzedaży zleconej przez Kongres zaplanowanej na lata budżetowe 2024–2027, co jest uważane za uzupełnienie SPR. 

Słowa kluczowe:

Więcej w kategorii

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

Orlen uruchomił nową instalację w Litwinowie

W czeskim zakładzie w Litvinovie Grupa Orlen uruchomiła nowoczesną instalację, która zwiększy siedmiokrotnie zdolność produkcyjną mieszanek bezpyłowych, wykorzystywanych do produkcji polietylenu i polipropylenu.

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Zatory w najbardziej ruchliwym porcie świata

Przesunięcie ruchu morskiego z Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego spowodowało zatory w porcie w Singapurze, jednym z najbardziej ruchliwych na świecie.

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Marże rafineryjne w USA spadają wraz ze wzrostem zapasów paliw

Amerykańskie rafinerie przerabiają ropę naftową w najszybszym tempie w tym okresie od czasów poprzedzających pandemię, ale rosnące zapasy paliwa zaczęły wywierać wpływ na marże i prawdopodobnie sygnalizują nadchodzące spowolnienie.

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Droższy tranzyt przez cieśninę Bosfor

Turcja gwałtownie podniosła koszty tranzytu statków przez Bosfor. Od 1 lipca rejs statkiem po cieśninie będzie kosztować 5,07 USD za tonę ładunku.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Program Partnerski ENERGIA PALIW