MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Transparentność cen paliw w Wielkiej Brytanii

Brytyjscy operatorzy stacji paliw będą zmuszeni do udostępnienia informacji o cenach w ciągu pół godziny od wprowadzenia zmian, aby pomóc kierowcom w wyborze najtańszej benzyny i oleju napędowego.

Sprzedawcy detaliczni paliw będą zmuszeni udostępniać niemal na bieżąco informacje o zmianach cen na stacjach. Rząd i grupy motoryzacyjne wielokrotnie oskarżały sprzedawców o oszukiwanie konsumentów i nieprzenoszenie na stacje spadków cen hurtowych – podał „The Guardian”.

Alexa Lawsona na łamach dziennika przypomina, że już od sierpnia ubiegłego roku kilkunastu dużych operatorów stacji paliw – w tym grupy supermarketów Tesco, Sainsbury's, Asda i Morrisons – codziennie dobrowolnie przekazuje Urzędowi ds. Konkurencji i Rynków (CMA) dane dotyczące cen paliw. Zgodnie z planami taki obowiązek prawny będzie teraz dotyczył wszystkich sprzedawców paliw. Władze lokalne będą mogły nakładać kary finansowe na stacje benzynowe niestosujące się do nowych zasad.

CMA podała, że w 2022 r. brytyjscy kierowcy zapłacili około 900 mln funtów dodatkowych kosztów w związku z tym, że operatorzy stacji nie przenieśli oszczędności wynikających z niższych cen ropy.

Ministrowie mają nadzieję, że firmy technologiczne opracują narzędzia do porównywania cen, aby zapewnić kierowcom w Wielkiej Brytanii łatwy dostęp do danych o kosztach tankowania.

Dane już gromadzone przez CMA pokazują jak duże są różnice cenowe pomiędzy stacjami nawet w ramach jednej sieci. Dziennik podał, że w niedzielę na stacji Asda w Colchester benzyna kosztowała 145,7 pensów za litr, podczas gdy w Strabane w Irlandii Północnej sieć sprzedawała benzynę po 131,7 pensów za litr.

Więcej w kategorii

MOL uruchomił pilotażową instalację zielonego wodoru

MOL uruchomił pilotażową instalację zielonego wodoru

W rafinerii Dunaj na Węgrzech MOL uruchomił pilotażową instalację do produkcji zielonego wodoru o mocy 10 MW. Podano, że jest to obecnie największa instalacja w regionie Europy Centralnej i Wschodniej.

OPEC spodziewa się latem wysokiego zapotrzebowania na paliwo

OPEC spodziewa się latem wysokiego zapotrzebowania na paliwo

OPEC w swoim kwietniowym raporcie przewiduje wysokie zużycie produktów naftowych w miesiącach letnich, a już w drugim kwartale wzrośnie globalny popyt na paliwo lotnicze.

Tankowce są poszukiwane i drogie

Tankowce są poszukiwane i drogie

Wysoki popyt na transport morski spowodował, że światowe ceny tankowców zarówno starych, używanych, jak i nowych osiągnęły rekordowy poziom. Eksperci zauważają, że ceny tankowców są obecnie na najwyższym poziomie od 15 lat.

Trader surowcowy komentuje cenę ropy

Trader surowcowy komentuje cenę ropy

Szef jednej z największych firm handlowych na świecie - Gunvor, Torbjorn Tornqvist, uważa, że obecna cena ropy naftowej wynosi 90 USD za baryłkę i odpowiada aktualnej równowadze podaży i popytu oraz warunkom geopolitycznym.

Wiadomości e-petrol.pl

Subskrybuj codzienne informacje z rynku paliw

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

  • Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-613), przy ul. Stacyjnej 1/51.
  • Inspektorem ochrony danych w Information Market S.A. jest Magdalena Robak (71 787 69 69, iod @ informationmarket.pl).
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym otrzymywania newslettera.
  • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą jedynie podmioty, z którymi Information Market S.A. zawarł umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu wypisania się przez Panią/Pana z newslettera, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do czasu cofnięcia zgody na kontakt danym kanałem komunikacji.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu otrzymywania newslettera oraz w celach marketingowych, jeśli wyraził(a) Pani/Pan zgodę na kontakt w celach marketingowych danym kanałem komunikacji.

Zapraszamy na prezentację zakładu produkcyjnego I-MAXIMUM